Yaz aylarının kavurucu sıcaklarında serin ve huzurlu bir gün geçirmek isteyenler için pek çok güzel piknik ve mesire alanları bulunuyor. Hafta sonunda aktivite yaparak geçirmek isteyen vatandaşlar için en ideal rotalar:

YAVŞAN YAYLASI

Kahramanmaraş'ta Yeşilin Her Tonunun Görülebildiği Yavşan Yaylası, Doğal Güzellikleriyle Ziyaretçilerine Doyumsuz Manzaralar Sunuyor. Özellikle Hafta Sonları Doğa Turlarının Uğrak Mekanı Olan Yaylaya Gelenler, Serin Havası Ve Kuş Sesleriyle Buranın Güzelliklerini Doyasıya Yaşıyor.  Doğal olarak yetişen ağaç türleriyle dünya üzerinde yayılışı saf ve karışık bitki örtüsüyle de dikkat çekiyor. Yaz aylarında ağaç gölgelerinde serinleyerek eşsiz güzellikte ki doğayla piknik yapmak isteyen vatandaşlar tercih edilen yerler arasında oluyor.

Thumbs B C 8Ef8A03D1025902Ebb9718503961Ad52

BAŞKONUŞ YAYLASI

Başkonuş Yaylası, çeşitli ağaç türleriyle kaplı geniş ormanlık alanıyla doğa severlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Serin havası orman havası ve doğal güzellikleriyle huzurlu bir kaçış noktası sunuyor. Hafta sonu ailelerin doğal güzellikleri nedeniyle en çok tercih ettiği yerlerden biri olarak öne çıkıyor. Yeşillikleri, doğası ve aynı zamanda bungalov evleriyle dikkat çekiyor.

Başkonuş-2

ALİYA İZZET BEGOVİÇ PARKI

Süs havuzları ve huzurlu atmosferiyle bilinen Aliya İzzet Begoviç Parkı, şehirde piknik yapmak için en ideal mekânlardan biri oluyor.  Parkın içinde bulunan kafeteryalarda vakit geçirebilir salıncaklarında sallanarak hoş vakit geçirilebilir. Kahramanmaraş'a aşırı sıcakların birden gelmesine rağmen rağmen, şehrin sunduğu doğal güzellikler ve piknik alanları, yaz aylarında tatlı bir kaçış imkânı sağlıyor. Hafta sonları oldukça kalabalık olan bu alanlar hafta sonu daha sakin oluyor. Keyif dolu bir gün geçirmek isteyenler için ideal. Şehrin doğal ve yapay güzellikleri arasında, yazın sıcağında serinleyebilir ve aynı zamanda doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

YEŞİL GÖZ MESİRE ALANI

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde, Tekir Mahallesi sınırlarında yer alan Yeşil Göz Mesire Alanı, ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor. Doğanın kalbinde yer alan bu eşsiz alan, sadece Kahramanmaraşlı vatandaşların değil, aynı zamanda turistlerin de ilgisini çekiyor. Obruğun suyu, berraklığı ve çevresindeki yeşilliklerle birleşerek muhteşem bir manzara sunuyor.  Ziyaretçiler, bu doğal güzellikler arasında piknik yapma imkanı bularak serinletici havası ise sıcak yaz günlerinde burayı cazip bir kaçış noktası haline getiriyor.

FIRNIZ VADİSİ

Şehir merkezine yakın olması ve serinliği sebebiyle Fırnız Vadisi sıcak günlerde piknik yapabilmek için doğru bir tercih oluyor. Doğaseverleri ve fotoğrafseverleri doğal güzelliğiyle büyüleyen Fırnız vadisi yaz aylarında en çok tercih edilen mekanlar arasında yerini alıyor. Çocuklar ve vatandaşlar vadideki suya girerek serinleme imkanı buluyor. Bunun yanı sıra doğanın eşsiz manzarasında dinlenerek mangal yapabiliyor. Ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunan Fırnız vadisi görenleri kendine hayran bırakıyor.

Muhabir: MELİKE ALGAN