Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu iş birliğinde 6 Şubat Deprem Şehitlerinden Goalball Genç Milli Takım Oyuncusu Mehmet Emin Köylü adına turnuva gerçekleştirildi. Turnuvada dereceye giren takımlar için Osman Sayın Spor Salonu’nda kupa ve madalya töreni düzenlendi. Törene katılan Vali Mükerrem Ünlüer, AK Parti Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel turnuvada dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını takdim etti.

TÜM TAKIMLARIMIZI YÜREKTEN TEBRİK EDİYORUM

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya,  Deprem şehidi Mehmet Emin Köylü Goalball turnuvasını düzenleyerek kamu kurumlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikteliğini anlatmak ve Mehmet Emin kardeşimizle birlikte şehrimizde ebedi âleme uğurlanan diğer tüm vatandaşlarımızı anmak için bugün bir araya geldik. Bu turnuva bizler için sadece sporun gücü değil. Aynı zamanda engellilerin potansiyelini ve yeteneklerini kutlamamıza bir fırsat verdi aslında. Tüm takımlarımızı yürekten tebrik ediyorum. Gösterdiğiniz azim, disiplin ve yetenek gerçekten takdire şayandır. Yine bu turnuvada takımlarımızın, oyuncularımızın çalışkanlığı da bizler için ilham kaynağı oldu. Unutmayalım ki engeller insanın azmi ve kararlılığı karşısında aşılabilecek zorluklardır. Sizlerin gösterdiği performans bu gerçeği bir kez daha kanıtlamış oldu. Hepinizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Gelecekte de kurumumuz olarak bu tarz etkinliklerde bir araya gelerek engellilerimizin hayatının her alanında gösterdikleri başarılara destek olmaya da devam edeceğiz. Hep birlikte engelli bireylerin hayatlarını daha erişilebilir bir hale getirmek üzere çaba göstereceğiz. Engelsiz bir Kahramanmaraş adına burada valiliğimiz koordinasyonunda il müdürlüğümüz aracılığıyla erişilebilirlik denetimlerine de aynı zamanda devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

IMG_7596-1

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN DA BU TOPLUMDA NORMALLEŞMEYE İHTİYACI VAR

Organizasyonda emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Türkiye Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Çakmak, “6 Şubat asrın felaketinden sonra şehrimizdeki hayatı normalleştirmek adına bizler de görme engelliler olarak bu camiada yer almak istedik. Görme engelliler olarak her insan gibi engelli vatandaşlarımızın da bu toplumda normalleşmeye ihtiyacı var. Bu sebepten dolayı vefat eden Mehmet Emin Köylü, şehidimizin adına ve 6 Şubat’ta kaybettiğimiz deprem şehitlerimizin anısına biz de bu camiada varız dedik ve onları anmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

IMG_7687

IMG_7636

Haber: Emrah Özdemir  

Kahramanmaraş'ta Ashab-ı Kehf yoğun sis içinde kaldı Kahramanmaraş'ta Ashab-ı Kehf yoğun sis içinde kaldı