2024 yılının asgari ücretinin açıklanmasıyla birlikte, birçok ürüne de zam gelmeye başladı. Özellikle gıda ürünlerine peş peşe zam geldiği bu dönemde, Kahramanmaraş'ta Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından 1. Sınıf Lokanta ve Kebapçılara özel yeni fiyat tarifesi de açıklandı. Tarifeye göre, bölgenin sevilen lezzetlerinden biri olan Maraş paçanın porsiyon fiyatı yüzde 100 artışla 180 TL'ye çıkarılırken, çorba çeşitleri 100 TL'ye, tavuk döner 120 TL'ye, ızgara çeşitleri 300 ile 400 TL arasında, lahmacunun adet fiyatı ise 50 TL'ye yükseltildi.

I M G 5414

Anket sonucuna göre, Kahramanmaraş’ta AK Parti’nin oyları düştü Anket sonucuna göre, Kahramanmaraş’ta AK Parti’nin oyları düştü

MİNİMUM ORANDA ZAM

Kentte, yemek fiyatlarına gelen zam tarifesi büyük yankı uyandırırken, 4 kuşaktır Kahramanmaraş’ta hizmet sağlayan Fidan Kardeşler Lokantası, belirlenen zamları fiyatlarına yansıtmadı.  Kahramanmaraşlı vatandaşlar tarafından gerek lezzetleriyle gerekse güleryüzlü hizmetleri sebebiyle tercih edilen Fidan Kardeşler Lokantası, fiyat tarifelerine minimum zam oranı uygulayarak 90 TL’den satışa sunduğu Maraş paçayı 100 TL’ye, çorba çeşitlerini ise 40 TL’den 50 TL’ye yükseltti. İşletme sahiplerinin göstermiş olduğu bu davranış şehirde büyük beğeni topladı.

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN