6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta devam etmekte olan yatırımların koordineli bir şekilde sürdürülebilmesi adına kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla 2023 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı düzenlendi.  Kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerin 2023 yılı yatırımlarının dönemsel gerçekleşmeleri ve koordinasyon gerektiren konuların değerlendirildiği toplantıya, Vali Ünlüer’in yanı sıra kamu kurum müdürleri katıldı.

Kahramanmaraş'ta valilikten flaş karar:  yasaklandı Kahramanmaraş'ta valilikten flaş karar: yasaklandı

IMG_7784

EĞİTİM 109 PROJEYLE ZİRVEDE

Kahramanmaraş’ta yatırımcı kamu kurumları tarafından toplam 320 projeye 43 milyar 35 milyon 299 bin lira proje tutarı ayrıldı. Projeler kapsamında en büyük paya sahip olan alan 109 projeyle eğitim olurken diğer alanlarda; tarımda 99, enerjide 31, sağlıkta 28, ulaştırma-haberleştirmede 21, Turizmde 2, konutta 1, madencilikte 1 ve diğer kamu hizmetlerinde 27 proje yürütülüyor.

YAKLAŞIK 9 AY SONRA İLK KEZ BİR ARAYA GELİYORUZ

2023 yılının son çeyreğinde projelerinin tamamlanması için çalışmalara hız verilmesini isteyen Vali Ünlüer, paydaş kurum temsilcilerine çalışmalarında başarılar dileyerek, “Malumunuz 6 Şubat depreminden dolayı 3 ayda bir yapılan koordinasyon toplantısı yapılamamış. Yaklaşık 9 ay sonra ilk kez bir araya geliyoruz. Yatırımcı kuruluşları hem de diğer kuruluşlarımızın ilimizde yaptığı yatırımları değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber: Emrah Özdemir