Kutlama programı, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’un makamındaki tebrikat töreniyle başladı.WhatsApp Image 2022-10-29 at 11.31.01 (4)

Trabzon Bulvarında'nda devam eden programda, Vali Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, tören aracıyla vatandaşların bayramını kutladı.IMG_0011

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu.IMG_0063

  Kahramanmaraş Valisi Coşkun yaptığı konuşmada, “Bugün, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla hep birlikte kutluyoruz. Cumhuriyet, Aziz Milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir. Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim 1923 yılından itibaren geçen 99 yılda Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim ve kültür alanındaki atılımları ve demokrasisiyle, dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almış, önemli mesafeler kat etmiştir. Bizler de aynı ruhla cennet vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkacak, gelecek kuşaklara her alanda gurur duyacakları bir ülke bırakmak için gayret edeceğiz” dedi.

IMG_0071-1 IMG_0122  IMG_0094

İlkokul, ortaokul ve Lise öğrenileri günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okudu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü halk oyunları ekibinin gösterisiyle devam eden törende, İl Jandarma Komutanlığı Komando Taburu sahne aldı.  İl Jandarma Komutanlığı Komando Taburu’nun yaptığı gösteri, törene katılanlar tarafından alkışlandı. Tören resmi geçitle son buldu.

IMG_0106IMG_0081-1IMG_0148

Haber: Didem Kayabaşı