Geçtiğimiz sezon iç saha maçlarını farklı şehirlerde oynayarak kendi şehrinden ve seyircisinden uzak kalan temsilcimiz, küme düşmüştü. Bu sezon TFF 3.Lig 2.Grupta mücadele eden Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraşspor, Pazar günü oynayacağı Gümüşhanespor maçı ile taraftarına merhaba diyecek. Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan yaptığı açıklamalarda, maçları Kahramanmaraş’ta oynamak istediklerini ve bunun için tüm şartları zorlayacaklarını dile getirmişti. Dün toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraşspor’un iç saha maçlarını otogarın arka tarafında bulunan Merkez Spor Kompleksi Futbol Sahasında oynamasına karar verdi. Pazar günü oynanacak olan maç saat 15.30’da başlayacak.304986151_593191605670963_4857509867293493841_n

HASRET 934 GÜN SÜRDÜ!

En son 19 Şubat 2020 tarihinde kendi sahasında Kastamonuspor maçını taraftarının önünde oynayan Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraşspor, 934 gün sonra taraftarına kavuşuyor. 2020 yılının Mart ayında Türkiye’de de görülen ve gün geçtikçe etkisini gösteren Corona Virüs sebebiyle 2019-2020 sezonunun 29. Haftasında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2.Ligi tescil etmiş, 2020 Temmuz ayında ise Play-Off maçları oynanmış ve ligleri sona erdirmişti. 2020-2021 sezonunda ise Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Corona Virüs tedbirlerini devam ettirmiş, tüm liglerdeki maçların seyircisiz oynanmasına karar vermişti. 2021-2022 sezonunda ise tedbirler kalktı ancak Kahramanmaraşspor’un maçlarına ev sahipliği yaptığı 12 Şubat Stadyumunun depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle çürük raporu verilmiş ve stadyumda maç oynanması uygun görülmemişti. Hanefi Mahçiçek Stadyumunun da depreme dayanıksız olduğu ortaya çıktı ve burada da maçların oynanmasına izin çıkmamıştı. Süreç bu şekilde devam ederken Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraşspor geçtiğimiz sezon iç saha maçlarını Osmaniye, Adana gibi farklı şehirlerde oynamıştı.

taraftar-guruplari-deplasman-macina-gidiyor

PORTATİF TRİBÜN ÇÖZÜMÜ

Hanefi Mahçiçek Stadyumunun yıkılıp yerine yeni stadyumunun yapılacağı karar verilmişti. Yeni stadyumun yapımı sona erene kadar, 12 Şubat Stadyumunun maraton tribünün yıkılması ve yerine 2 bin 500 kapasiteli portatif tribün yapılması kararı çıkmıştı. Maraton tribünün yıkımı yılın ilk aylarında tamamlandı ve Ağustos ayında da portatif tribünün temeli atıldı. Portatif tribün çalışmalarının Ekim ayında son bulacağı ve Ekim ayından sonra Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraşspor’un iç saha maçlarını 12 Şubat Stadyumunda oynaması bekleniliyor. 12 Şubat Stadyumunda maçlar oynanmaya başlanıldıktan sonra, diğer bölümlerinde yıkımı devam edecek. Portatif tribün çalışmaları sona erene kadar temsilcimiz iç saha maçlarını Merkez Spor Kompleksi Futbol Sahasında oynayacak.

 300377193_6054403574574720_6459935668561915357_n

GAZETE SAHİPLERİ VE TEMSİLCİLERİ BÖLGE TOPLANTISI ADANA’DA YAPILDI GAZETE SAHİPLERİ VE TEMSİLCİLERİ BÖLGE TOPLANTISI ADANA’DA YAPILDI

 

ÇOK ŞÜKÜR SORUN ÇÖZÜLDÜ

Valilikte düzenlenen İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısına Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraşspor’u temsilen katılan Kulüp Müdürü Mehmet Tıraş, toplantının ardından gazetemize açıklamalarda bulundu. Tıraş, “Süreç ilk önce, maçlarımızı Batıpark Futbol Sahasında yapmak istediğimizi bildirerek başladı. O sahanın zemini ile ilgili sıkıntılar çıktı, zemin için FİFA onayı gerekiyordu. Bölgesel Amatör Ligde (BAL) ve amatör liglerde istenmeyen ama profesyonel liglerde istenen bir sertifika gerekiyordu. Sahayı incelemeye gelen Denetçiler, zeminin FİFA standartlarını karşılamadığını, zeminin deforme olduğunu ve değişmesi gerektiğini bildirdiler. Batıpark Futbol Sahası için karar olumsuzdu. Eksiklerin giderilmesi baya zaman alacaktı. Şehrin kaderini belirleyecek sorunun bir an önce ivedi bir şekilde çözülmesi gerekiyordu. 2022-2023 Futbol Sezonda Kahramanmaraşspor’un kaderi belli olacaktı. Çok şükür sorun çözüldü ve maçlarımızı Merkez Spor Kompleksinde oynayacağız” ifadelerini kullandı. 

KAHRAMANMARAŞSPOR’A ÖZLEM VAR

Uzun bir süredir taraftarından uzak kaldıklarını ve bu hasretin sona erdiğini bildiren Mehmet Tıraş, “Biz Osmaniye’de Adana Ceyhan’da oynamaktansa, burada bir stadyumda oynanmayı çok istedik. Sayın Başkanımız bu konuda çok baskı yaptı ve bu baskı sonuç verdi. Neresi olabilir denildiğinde Merkez Spor Kompleksi’nin olabileceğini bildirdik. Burada oynamak istediğimizi Türkiye Futbol Federasyonu’na müracaat ettik. İvedi bir şekilde orayla ilgili Denetçiler geldi, eksiklerin hızlı bir şekilde giderileceğini bildirdik. İl Spor Güvenlik Kurulu’nun nihai karar ise Kahramanmaraşspor’un Pazar günü oynayacağı Gümüşhanespor maçının orada oynanması yönünde oldu. Bu kararla, Pazar günü Kahramanmaraş’ın markası olan Kahramanmaraşspor şehirle bütünleşecek. Kahramanmaraşspor yaklaşık iki buçuk yıldan fazla bir süredir taraftarından uzak, Kahramanmaraş halkı futbola aç, Kahramanmaraşspor’a özlem var. Çok şükür bu hasret bitiyor. Taraftarımıza kavuşuyoruz. Çıkan kararda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Zaman birlik ve beraberlik zamanı, birlikten güç doğar. Kahramanmaraş’ta gerçekten yürekli insanlar var, onlara da teşekkür ediyoruz sağ olsunlar” şeklinde konuştu.  

TARAFTARLARIMIZDAN ANLAYIŞ BEKLİYORUZ

Tıraş konuşmalarını şu şekilde sonlandırdı: “Kahramanmaraşspor’un belirli bir taraftar grubu var, seyircisi var. Sahanın kapasitesinin düşük olması bizi biraz üzüyor ama kısa zamanda 12 Şubat Stadyumunun tamamlaması ve tekrar orada oynamaya başladığımızda bu sorunu da çözmüş olacağız. Merkez Spor Kompleksi Futbol Sahasının kapasitesi bin, 865 ev sahibi takım taraftarı tribünde olabilecek. 52 kişilik yer de deplasman takımı için ayrıldı. Biz taraftarlarımızdan anlayış bekliyoruz. Biraz sabretmelerini rica ediyoruz. Tribünden hariç, saha kenarında tel örgünün etrafında bizi destekleyecek taraftarlarımız olacaktır. Pazar günü de büyük bir şölen havası olacağını tahmin ediyorum.”

Haber: Ömer Harmankaya