6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen yıkıcı depremler sonrası Kahramanmaraşlı vatandaşlar maddi ve manevi kayıplar vermişlerdi. O acı günden bu güne Türkiye’nin dört bir yanından Kahramanmaraş’a ve Kahramanmaraşlılara çeşitli yardım ve destekler sağlanırken, bu desteklere bir yenisi daha eklendi. Kahramanmaraş İl Müftülüğü ve Konya İl Müftülüğü beraberliğinde yeni evlenecek nişanlı çiftler için bir proje düzenlendi. Türkiye Diyanet Vakfı Konya ve Kahramanmaraş Şubelerinin seferber olduğu projede, Kahramanmaraş’ta ikamet eden nişanlı çiftlerin yuvaları kurulacak. Proje kapsamında Kahramanmaraş’ta yaşayan 100 depremzede çifte çeyiz destekleri sağlanarak düğünleri yapılacak.

Whatsapp Image 2024 05 01 At 12.21.44

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Projeden yararlanmak için yapılacak başvuru için gerekli şartlar; Kahramanmaraş ili deprem bölgesinde depremzede olmak, evlilik yapacak çiftin 18-40 yaş aralığında olması ve ilk evlilikleri olması gerekiyor.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Destekten faydalanmak için ev eşyası tesliminden önce bazı belgelerin de ilgili kuruma verilmesi gerekiyor. Çiftler; ikametgah, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, Vergi Mükellefiyeti Yoktur Belgesi, Kayıtlı Araç Yoktur Belgesi, kimlik fotokopileri, nikah cüzdanı fotokopilerini verecekler.

BAŞVURU TARİHİ VE YERİ

Söz konusu evlilik desteğinden yararlanmak isteyen nişanlı çiftlerin başvurularını Kahramanmaraş İl Müftülüğü, İlçe Müftülükleri ya da Büyükşehir Belediyesi’ne yapmaları gerekirken, son başvuru tarihi 3 Mayıs Cuma günü olarak belirlendi.

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN