6 Şubat’ta Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremler 11 ili etkiledi. Kahramanmaraş ve ilçelerinde de deprem büyük yıkıma yol açtı. Kahramanmaraş genelinde 13 bine yakın insan hayatını kaybetti, binlerce insan yaralandı. Depremin yaşandığı günün akşamına kente gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve 600 personelden oluşan ekip, Diş Hastanesi civarına koordinasyon merkezi kurdu. İlk olarak enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmaya çalışan Ankara ekibi sonrasında ise koordinasyon merkezinden halkın ihtiyaçlarını karşıladı. Deprem gününden buyana Kahramanmaraş’tan ayrılmayan ve eksiklikleri giderme noktasında çalışma yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, depremde işyeri zarar gören esnafın ürünlerini Ankara’da satması için ‘Kahramanmaraş Dayanışma Günleri’ düzenliyor. Kahramanmaraşlı 100 esnaf, ‘Kahramanmaraş Dayanışma Günleri’ kapsamında bugünden itibaren Altınpark’taki ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde ürünlerini Ankaralılarla buluşturacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla tüm Ankaralıları desteğe davet etti.

a8cd4a767fd015ad4e36fe5ca2fb27f0

YAVAŞ’TAN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Kahramanmaraş Dayanışma Günlerini sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Sevgili ailem, Kahramanmaraşlı depremzede esnafımızın satış yapacağı Kahramanmaraş Dayanışma Günleri 17 Mart'ta başlıyor, ucu açık şekilde devam edecek. Hepinizi desteğe davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

100 ESNAF SATIŞ YAPACAK

Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nin A Salonu da dayanışma günlerine özel olarak düzenlendi. 2 bin 400 metrekarelik alanda 16-18-21 ve 24 metrekarelik satış alanları depremzede esnaf için hazırlandı. Dayanışma günlerinde ürünlerini Ankaralılarla buluşturacak 100 esnafa ABB tarafından lojistik destek sağlanıyor. ABB ayrıca Ankara’ya gelecek olan Kahramanmaraşlı esnaf ve yanlarında getirecekleri 2 kişinin konaklama ihtiyacını da karşılayacak.

10.00-22.00 SAATLERİ ARASINDA ZİYARETE AÇIK OLACAK

Kahramanmaraş Dayanışma Günlerinde; antika, ayakkabı, baharat, bakır, çanta, deri, giyim, seramik, gümüş, saat, kozmetik, kuruyemiş, kuyumcu, oyuncak, restoran, şarküteri, şekerleme, seyahat acentesi, süt ürünleri, tatlı-dondurma, yöresel ürünler ve züccaciye gibi farklı iş kollarında faaliyet gösteren esnaflar ürünlerini satacak. Kahramanmaraş Dayanışma Günleri 17 Mart 2023 Cuma günü kapılarını açarken, 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.9055-hakkimizda

ASYA depolarına ilk günden bu yana 5 bin 289 yardım tırı gönderildi ASYA depolarına ilk günden bu yana 5 bin 289 yardım tırı gönderildi

Haber; Yunus Emre Bayır