Asxc

6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta Küçük Sanayi Sitesi caddelerinin bozuk ve bakımsız olması, sanayi esnafına mağduriyet yaşatıyor. Özellikle, yaşanan depremler sonrası hafriyatların kaldırılmasıyla daha da kötü hale gelen yollarda çukurlar oluştu. Vatandaşlar, araç bakım ve onarımı için Küçük Sanayi Sitesi’ne geldiklerinde ilerlemekte adeta güçlük çekerken, araçlarının maliyetleri katbekat artıyor. Esnaflar, yolların durumundan dolayı, vatandaşlar tarafından tercih edilmediklerini, gelen müşterilerinin bir daha gelmediklerini söyleyerek durumdan şikayetçi oldular ve 2 yıldır bozuk olan yollar için yetkililerden çözüm yolu talep ediyorlar.

I M G 1074

YETKİLİLER YOLLARIN DURUMUNU BİLİYOR, HİÇBİR İYİLEŞTİRME YAPMIYORLAR

Kahramanmaraş’ta kanlı gece Kahramanmaraş’ta kanlı gece

Yetkililerin bozuk yollardan geçtiğini fakat hiçbir iyileştirme yapılmadığını söyleyen sanayi esnafı Harun Aktut şu sözleri kaydetti; “2 yıldır caddemiz berbat bir şekilde duruyor. Bakıma gelen araçlarımızın yüzde 80’i bir daha gelmek istemiyor. Bu caddede 10 esnaf var. 10 tane esnafın da şikayeti aynı şekilde. Buraya depremden sonra Vali Bey, AK Parti İl Başkanı geldi. Bu caddeden geçtiler ama sıkıntıyı gideren olmadı. Asfaltlama yapan da yok. Belediyeyi aradım geçtiğimiz hafta içi. Belediyede arkadaşlar yama yapacağız diyorlar. Yama yapılı hali bu şekilde. Hava şartlarından dolayı asfalt dökemiyoruz diyorlar fakat çoğu yerde asfaltlama çalışması yapılıyor. Yolların tozu toprağı hiç bitmiyor, dükkanın kapısını açamıyoruz. Raflarımızın hepsi berbat bir şekilde. Yolların bir an önce yapılmasını istiyoruz.”

GELEN MÜŞTERİLERİMİZ GERİ DÖNÜYOR

Dükkanlarını açamadıklarını, gelen müşterilerinin kapalı oldukları için geri döndüklerini dile getiren sanayi esnafı Hasan Canlı; “6 Şubat'ta büyük bir felaket yaşadık ama biz asıl felaketi ondan sonra yaşadık. Biz dükkanlarımızı tozdan, topraktan açamıyoruz. Hadi kışın kapalı olduğumuzu varsayalım. Ama şu mevsimde müşterimiz geliyor, kapalıyız. Adam kapalı diye dönüp gidiyor. Biz bu şekilde zor şartlar altında hizmet veriyoruz burada. Şehir idarecilerimizin bunu değerlendirmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ekran Görüntüsü 2024 01 01 124822

ARABALARIMIZIN ÖN DÜZENLERİ BOZULUYOR

Otomobiliyle bozuk yollardan geçerken zorlandığını belirten Nuh Güllü ise şunları söyledi; “Ben kendi aracımla buradan geçtim. Bu yolda birinci vitesle kaportacıya geldim. Bu yolun bir an önce yapılması gerekiyor. Arabalarımızın ön düzenleri bozuluyor. Bir an evvel yetkililer gerekeni yapmalı. Vatandaşlar artık buraya gelmemeye başladı.”

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN