İYİ Parti Milletvekili aday tanıtım toplantısında konuşan Milletvekili adayı Av. Ahmet Çabukel, “Bugün artık çığ gibi büyüyen partimiz, iktidara hazır. Artık partimiz, ülkemizi yönetmeye hazır. El ele vermiş, kol kola vermiş, kenetlemiş partimiz, ülkemize hukuk devletini getirmeye hazır. Artık zamanı geldi. Artık iktidar olmalıyız” dedi.

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler için partiler Milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıtmaya devam ediyor. Bu kapsamda İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen törenle 28. dönem Kahramanmaraş Milletvekili adayları tanıtıldı. Aday tanıtım programı öncesi Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçelerinde esnaf gezisi yapıldı, iftar sonrası da İl Başkanlığı binasında aday tanıtım töreni düzenlendi. Törene, Milletvekili adayları Ahmet Çabukel, Neslihan Koca Nergiz, Ziya Dumlupınar, Burak Sert, Şeyma Aytemiz Aslantürk, İrfan Mert Yıkan, Emine Leblebici, Serdal Kurtoğlu’nun yanı sıra İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Tekerek, İYİ Parti Onikişubat İlçe Başkanı Osman Ay ve çok sayıda partili katıldı. Düzenlenen törende konuşan İYİ Parti Kahramanmaraş 1. Sıra Milletvekili Adayı Avukat Ahmet Çabukel, “Kahramanmaraş’ı bilmeyen, tanımayan, aynı sokakta yürümediğimiz adamlara oy vermeyin. Yolda yürürken karşılaştığım insanların kimisi liseden sınıf arkadaşım çıkıyor, kimisi çocukken top oynadığım arkadaşlarım çıkıyor. Oyunu kime vereceksin dediğimde, “biz seni tanıyoruz” diyorlar. Evet, beni tanıyorlar. Bizim vekillerimizin kapısı olmayacak. Kahramanmaraş ayağa kalkana kadar hiçbir vekilimiz oturmayacak” sözlerini kullandı.

MECLİS’TE KAHRAMANMARAŞ’IMIZIN TÜM SORUNLARINA HEP BİRLİKTE DEĞİNECEĞİZ

İYİ Parti Kahramanmaraş 1. Sıra Milletvekili adayı Av. Ahmet Çabukel, “Zor günler geçiriyoruz, çok zor. Dedik ki deprem olmadan önce aday olacağız, güzel bir seçim kampanyası yürüteceğiz. Arabalarımızı süsleyip müziklerimizi çalacağız diye düşünüyorduk, ancak sabaha karşı doğal bir afet 13 milyon yıldır her 500 yılda olan bir afet yine oldu ve evlerimizde mahsur kaldık. Dedik ki her işte bir hayır vardır, Allah’ım bu günümüzü aratmasın dedik sokağa indik. Hep beraber indiğimizde yağmur yağıyordu. Daha sonra kendimize sığınacak yerler aradık, çaba sarf ettik ama bulamadık. Kahramanmaraş’ın merkezine doğru gittim. Birçok ev yıkılmıştı evlerin içinden o kadar çok ses geliyordu ki hiçbir şey yapamadık. 3 gün boyunca, 4 gün boyunca AFAD’tan, devletten eser yoktu. Maalesef canlarımız önce ihmalden sonra da yine devlet organlarının geç kalmasından dolayı, kimisi donarak kimisi boğularak hayatını kaybetti. Allah hepsine rahmet eylesin, şehadetlerini kabul eylesin. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Bugün, öyle günlerin ardından seçim arifesine geldik ve aday adayı olduktan sonra, Sayın Genel Başkanımızın tensipleriyle bugün sizlerin karşısında sizlerin huzurunda aday olarak duruyoruz. Serdar Başkanımın dediği gibi hep beraber meclise buradan konvoylar halinde gideceğiz. Meclis’te Kahramanmaraş’ımızın tüm sorunlarına hep birlikte değineceğiz ve bunu bir çalışma içinde yapacağız. Çalışma için zaman lazım, gece gündüz çalışacağız. Bu çalışmada bizi anlayan insanlara ihtiyacımız var” sözlerini kullandı.

PARTİMİZ ÜLKEMİZİ YÖNETMEYE HAZIR

Partisinin Türkiye’yi yönetmeye hazır olduğunu belirten Av. Ahmet Çabukel, “Bir Yerel seçim geçirdik. Yerel seçimde moraller bozuktu hatırlarsanız, ama o moral bozukluğuna rağmen Ankara’yı aldık, İstanbul’u aldık, Mersin’i, Adana’yı, Hatay’ı aldık, Kırşehir’i aldık. Türkiye’nin birçok ilini millet ittifakının belediyesi yaptık. Bugün artık çığ gibi büyüyen partimiz ülkemizi yönetmeye hazır, ülkemize hukuk devletini getirmeye hazır. Kıymetli vatandaşlarım, size her türlü yalanı söylediler. Memleket uçuyor dediler, memleket kaçıyor dediler. 2018 yılında dolar 4 liraydı bugün 20 lira oldu. Milli gelir 1200-1300 dolar seviyesindeydi, bugün 400 dolarlarda. Alım gücü düştü, evlerde kirada oturamıyoruz artık. Bugün esnaf gezisinde bir kardeşim dedi ki, ev sahibim kirayı 5 kat arttırmak istiyor. Bu kardeşimize Serdar Başkanım bir ev bulma sözü vermişti ve o evi de buldu. Bu şekilde sorun çözeceğiz, sorunları bilmemiz lazım. Ülkemizde liyakat sorunu var. Liyakat torpilsiz düzen demektir. Birisi eğer kendini eğitmişse, yetiştirmişse o arkadaş o işin başına geçsin.

BİZİM ZORUMUZLA ÜNİVERSİTEYİ HALKA AÇTILAR

Ben AFAD İl Müdürlüğü’nü ziyaret etmiştim. O zaman bölge müdürü de buradaydı. Dedim ki, “deprem yaklaşıyor önlem aldınız mı? Bu binayı çürük yere yaptınız.” Bölge müdürü, “bütün Maraş yıkılsa bu bina ayakta kalır” dedi. Depremin ilk günü bina kullanılamaz haldeydi. Depremden 6 ay önce söyledik. Deprem yaklaşıyor hiçbir önlem almadınız toplanma alanımız yok dedik, yaşama alanımız yok dedik, çadırlarımız yok dedik ve biz görüyoruz ki hala çadır isteyen var. Yıl 2023,  depremin üzerinden 70 gün geçmiş, ben dün 2 kişiye çadır verdim. Bugün esnaf gezisi yaparken 3-4 tane üniversiteye hazırlanan kız kardeşimizle karşılaştık. Bu arkadaşlarımız depremde evlerinden çıkmışlar, ders çalışırken ders çalışamaz hale gelmişler. Bilgi anlamında o gün ki durumlarından bugün çok daha gerilemişler. “Durumunuz nasıl?” diye sordum. “Öncekine göre daha kötüyüz” dediler. Bu kardeşlerimiz zor durumda. Buradan YÖK ve Milli Eğitim Kurumlarına sesleniyoruz. “Liseye geçiş sınavına hazırlanan, Üniversiteye geçiş sınavına hazırlanan kardeşlerimiz zor durumda. Onlara ek kontenjan açın.” Ben, buradan o kardeşlerime bunun sözünü veriyorum. Meclise girdiğimizde sizlere en az yüzde 5 ek kontenjan açtırıp bütün alanlara girmenizi sağlayacağız. AKP’li yetkililer bunu yapmazlar, çünkü Kahramanmaraşlı değiller. Biz burada yağmur altında, canlarımızı kurtarmak için mücadele verirken, onlar Ankara’da, daha kritik toplantı yapıyorlardı ve 3. günün sonunda yavaş yavaş gelmeye başladılar. Ben dedim ki “Üniversite’yi açalım”. Buna karşılık Sayın Süleyman Soylu “bizim planımızda üniversiteyi açmak yok, açacağımız 3 yer var. Saim Çotur Stadı, Atatürk Parkı ve Onikişubat Stadyumu”. Maraş başımıza yıkılmış üniversiteyi açtırmayı talep ettiğimizde, “bir bakalım” dediler ve bizim zorumuzla üniversiteyi halka açtılar. Üniversite de 45.000 kişi barındı.

BİZİM VEKİLLERİMİZİN KAPISI OLMAYACAK

Kahramanmaraş’ı bilmeyen, tanımayan, aynı sokakta yürümediğimiz adamlara oy vermeyin. Yolda yürürken karşılaştığım insanların kimisi liseden sınıf arkadaşım çıkıyor, kimisi çocukken top oynadığım arkadaşlarım çıkıyor. Oyunu kime vereceksin dediğimde, “biz seni tanıyoruz” diyorlar. Evet, beni tanıyorlar. Bizim vekillerimizin kapısı olmayacak. Kahramanmaraş ayağa kalkana kadar hiçbir vekilimiz oturmayacak. Hiçbir bakan oturamayacak, her Bakan çalışmak zorunda kalacak. İşini yapmayan herkes için suç duyurusunda bulunacağız. Kısmet olursa Ankara’ya gideceğiz. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında, 8 defa imar affı çıkardığı için suç duyurusunda bulunacağız. İmar aflarından ötürü birçok binamız yıkıldı, insanlarımız altında kaldı, hepsi rahmetli oldu. İşte bu liyakatsizliktir.  İmar affını hazırlayan Özhaseki’ye, ona yol veren Sayın Kurum’a, AFAD Müdürüne, AFAD yetkililerine, Belediye yetkililerine, yüksek kat yetkisi veren eski Belediye Başkanlarına ve Belediye Meclis Üyelerine, hepsine dava aIMG_5354IMG_5339çacağız. Bu ihmallerin sonuçlarına katlanacaklar, hepsi hakettikleri yere gidecekler. Belediye Başkanlığı, “bana torpil yapar mısınız Cumhurbaşkanım” demek değildir. Belediye Başkanı’nın önemli bir görevi varmış hep birlikte gördük. Eğer imar kirliliği varsa orada siz varsınız. Biz görüyoruz Belediye Meclis Üyelerinin durumunu. Sizi düşünmüyorlar kıymetli hemşehrilerim. Artık zamanı geldi artık iktidar olmalıyız fakat öncelikle biz kendimizi size emanet ediyoruz. Size düşen bir görev var, çok çalışmak” diye konuştu.  

Haber: Emrah ÖzdemirIMG_5375-3

Editör: Eyüp Kağan Atlı