Doğal taşların her biri, farklı enerjilere ve şifalı özelliklere sahiptir. Ametist, sakinlik ve iç huzur sağlarken kaplangözü cesaret almaya yardımcı olur. Müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun taşları seçmelerine yardımcı olacak uzmanlığa sahip ‘Doğal ve Şifalı Taşlar’ İşletmecisi Feray Büyükçapar iç huzuru yeniden kazanmak, enerjiyi dengelemek veya özgüven kazanmak isteyenler için, Kahramanmaraş’ta ki doğal taş mağazasında dünya çapından getirilen en kaliteli doğal taşları sunuyor. Sütçü İmam Üniversitesi civarında ve EXPO 2023 Sergi Alanı’nda faaliyetlerini sürdüren Büyükçapar, milyonlarca yıldır yeraltında enerjiyle dolmuş kristalleri, müşterilerinin özel isteklerine göre tasarlayıp şifa dağıtıyor.

RUHSAL TRAVMALARA KRİSTALLERİN ETKİSİYLE ŞİFA DAĞITMAYA ÇALIŞIYORUZ

Eşinin de taş avcısı olduğunu, yer altından çıkardığı kristalleri işleyerek satışa hazır hale getirdiklerini belirten Büyükçapar şu sözleri kaydetti; “Kahramanmaraş’ta alışılagelmişin dışında yeni bir işle istihdam ediyoruz. Doğal, şifalı taşlar adında mağazamız var. Onikişubat ilçesinde Sütçü İmam Üniversitesi civarında yerimiz var aynı zamanda EXPO Sergi Alanında da stant kurduk. Yer kabuğunun altında milyonlarca yıldır enerjiyle dolmuş kadim ve şifalı kristallerimizi halkımızın hizmetine sunmaktayım. Bu alanda farklı çalışmalar yapıyoruz, kişiye özel tasarımlarımız var. Ruhsal travmalara kristallerin etkisiyle şifa dağıtmaya çalışıyoruz. İşlenmiş kristaller yurtdışından geliyor. Eşim de tüm Türkiye'yi gezerek, yeraltından doğal taşları çıkartıyor. Kendisi bu alanda uzmanlaşmış bir taş avcısıdır.

EN ÇOK RAĞBET KEHRİBAR KRİSTALİNE OLUYOR

TCG Salihreis'te "gemiye iniş kalkış eğitimleri" yapıldı TCG Salihreis'te "gemiye iniş kalkış eğitimleri" yapıldı

Kristallerinizin arasında en çok rağbet gören kehribar kristali. Biliyorsunuz kehribar kristalinin çok fazla yapayları yapılıyor laboratuvar ortamlarında. Bu alanda biz gerçek kehribarları satışa sunmaktayız. Kaplan gözü de aynı şekilde çok bilinen bir kaş. Bu taşın bolluk, bereket ve enerji getirdiği bilinir, aynı zamanda nazardan korur, özgüven ile cesareti de yükseltir. Ametist kristali çok iyi bilinir. Renginden ötürü kuvveti çok yüksektir.

IMG_8102

KRİSTALLERİN AMACI DENGEDİR

Yedili çakra kristalleri yapıyorum. Bütün çakralar, denge halinde olsun diye. Zaten kristallerin amacı da dengedir. Yedi ayrı kristal, yedi ayrı çakraya hitap ediyor. Böyle bir bileklik taktığınızda her zaman dengede oluyorsunuz. Denge çok önemli. Dengeli insan hayata karşı akışta olur. Her zaman negatif enerji yükünden arınmış olur.

KRİSTALİN GERÇEK VEYA YAPAY OLDUĞUNU YAKARAK ANLAYABİLİRİZ

Biz kristali gördüğümüzde gerçek mi değil mi diye anlıyoruz ama bilmeyenler için söylüyorum. Yakarak anlaşılabilir. Mesela kehribar kristali çam fosilidir, yanar. Yanmıyorsa kehribar değildir, plastiktir. Ya da kehribarlar tuzlu su üzerinde yüzer, asla batmaz. Doğal ve şifalı taşların gerçeklerini ayırt etmek isteyen halkımıza bu alanda da yardımcı oluyoruz.

BU ALANDA İLK KADIN GİRİŞİMCİ BENİM

Kahramanmaraş'ta bu alanda ilk yasal mağazayız. Başka mağaza var mı şu an için bilmiyorum. Bu alanda da ilk kadın girişimci benim. EXPO 2023 Fuar Alanına herkesi bekliyorum. Ben buradayım, çok güzel esnaflarımız var.

LİTOTERAPİ NEDİR?

Kristallerden gelen şifadır. Yer kabuğunun yüzlerce metre altında en kısa sürede oluşmuş bir kristal 4 milyon yılda oluşuyor. Yani 4 milyon yılın enerji yüküyle dolmuş bir taştan bahsediyoruz. Bunun nasıl bize faydası oluyor? Bütün kristallerin frekansları yani titreşimleri var. Bu titreşim ve frekansları ölçen cihazlar var. Bu titreşimler sizin enerjinizi yükseltiyor. Biz topraktan geldik, kristallerde topraktan geliyor. Aramızdaki tek fark onların donuk olmaları. Aynı minerallere, aynı elementlere sahibiz. Bu yüzden de şifa alıyoruz.”

Haber: Eyüp Kağan Atlı