1 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilen Ticaret Borsası seçiminde Mustafa Narlı Başkan seçilmişti. Narlı ve ekibinin göreve başlaması sonrası hayırlı olsun ziyaretleri de başladı. Bu kapsamda Borsa yönetimine ilk ziyaret AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’ten geldi. Güvenç’in ziyaretine Esnaf Odalar Birliği Başkanı Ahmet Kuybu da eşlik etti. Misafirlerini kapıda karşılayan Narlı ve yönetimi daha sonra toplantı salonuna geçerek bir süre sohbet etti.

WhatsApp Image 2022-10-09 at 17.15.14 (1)

HEP BERABER BU ŞEHRE HİZMET İÇİN GELDİK

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mustafa Narlı, “Bugün Meclisimizi, Yönetim Kurulu Üyelerimizi, organ seçimlerimizi hepsini belirledik, şuanda onun toplantısını yaptık, şehrimize ve vatanımıza hayırlı olsun. Görevimizin zor olduğunu biliyoruz, bunun bilincindeyiz. El ele, kol kola siyasilerimizle, bürokratlarımızla hep beraber bu şehre hizmet için geldik. İlk Toplantımızda, her zaman bize destek olan Sayın Celalettin ağabeyimiz her zaman olduğu gibi yine yanımızda, ona çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Ahmet Kuybu Başkanımıza da teşekkür ediyorum, günün her saatinde destek olmak için bizi aradı, kendisini hep yanımızda hissettirdi. Yeni Meclis Başkanımızı da tebrik ediyorum, Ökkeş Ağabeyim benim can dostum, o da güzel bir insan. Kırmızı biberde Kahramanmaraş’ın medarı iftiharı, Kahramanmaraş’ı Türkiye’de çok güzel temsil ediyor. Yönetim Kurulu Üyelerine ve Meclis Kurulu Üyelerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Bize destek veren birçok insan var, onlara layık olmaya çalışıyorum. Onların 24 saat emrindeyim, telefonum 24 saat açık. Onlara bir sürprizim var en kısa zamanda açıklayacağım. Bu sürpriz için ekip olarak, bu şehri bir üst lige taşımak için ekip olarak çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2022-10-09 at 17.15.14

DÜNYANIN TEDARİKÇİSİ KONUMUNDAYIZ

İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ise, Kahramanmaraşlı Sanayicilerin önemine vurgu yaptı. Güvenç, “Bugün özel bir gün, bilindiği üzere geçen hafta bugün Ticaret Borsamızda bir nöbet değişimi bir bayrak devri gerçekleşti. Şehir olarak, çok nezih, çok demokratik ve dostluk içerisinde geçen bir seçim gerçekleştirdik. Şehrimize, Borsamıza, yakışır bir seçim yaşandı, bu seçimden sonra da binanın yapılmasına çok büyük hizmet veren, bu şehrin duayenlerinden Ahmet Duran Balsuyu ağabeyimiz görevi bu masadaki arkadaşlara Sayın Narlı’ya ve Ökkeş Beye devretti. Kıvanç içerisinde gönül alınarak huzur içerisinde görev değişimi oldu. Tüm İş İnsanlarını böyle birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının sağlamlığına istinaden tebrik ediyorum. Bugün, Borsa’da ilk değerlendirme toplantısı yapıldı, Sayın Narlı, bizleri aradı; “Bu toplantı moral toplantısına çevirelim ve ilk değerlendirmemizi yapalım” çağrısında bulundu. “Sanayicilerimizin özellikle iplikçilerimizin sorunları var, bu konuda bir istişare de yapmış oluruz” dedi. Bizde bu vesile ile bu toplantıya katıldık. Biz hep beraber ülkeye hizmet edeceğiz. Kahramanmaraşlı Sanayici sadece Kahramanmaraş’a ait değil hatta Türkiye’ye bile ait değil, tüm dünyaya tedarikçi konumdayız. Bugün Avrupalıların giydiği kıyafette Kahramanmaraşlının emeği var alın teri var. Kahramanmaraşlı Sanayiciler küresel sorumluluğu olan bir grup haline geldi. Ülkedeki sanayicisinin yıllık tükettiği pamuk 2 buçuk milyon ton, bunun yarısını Kahramanmaraşlı Sanayiciler kullanıyor, bu çok güzel bir şey. Son 20 yılda çok büyük atılımlar yapıldığı için bu rakamları çok kolay telaffuz ediyoruz. Acaba, 2002 yılından önce Türkiye’nin ürettiği pamuk ne kadardı? Türkiye bu atılımı yaptıysa Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çiftçisinin sanayicisinin emeğiyle oldu oldu. Bu da bizim için harika bir şey, devamının geleceğine inanıyorum. Allah yolları açık etsin, Allah Sanayicilerimize yardım etsin. Ben tekrardan herkesi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber: Ömer Harmankaya