Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine 81 ilde görevlerini üstün başarılarla yerine getirerek, vatanı canı pahasına koruyan ve kollayan, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan ve çeşitli sebeplerden ötürü görevlerine kendi istekleriyle son veren eski Uzman Çavuşlar, kamu kurum ve kuruluşlarında görev alabilmek için atanmayı talep ediyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, “Türk Silahlı Kuvvetleri'nde uzun yıllar hizmet vermiş olan biz Eski Uzman Çavuşlar, atanma hakkımızı kullanmak ve kamu kurumlarına memur olarak atanabilmek istiyoruz. Ancak referans eksikliği, kota doluluğu ve çeşitli engeller nedeniyle bu hakkımızı kullanamıyoruz. Bu durum, binlerce kişinin yaşadığı bir mağduriyettir ve ailelerimizin geçimini sağlama sorunlarına yol açmaktadır.

pro-MAy29W9x

VATAN SAVUNMASINDA CANINI ORTAYA KOYMUŞ İNSANLARIZ

Bizler, terörle mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda ve vatan savunmasında canını ortaya koymuş, görevini layıkıyla yerine getirmiş insanlarız. Ancak atanma sorunu nedeniyle işsizlikle ve mağduriyetle karşı karşıyayız. Atanma hakkımızın kullanılmasını ve yaşadığımız bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz. Her yıl binlerce Uzman Çavuş çeşitli nedenlerle mesleğinden ayrılmaktadır. Tüm sorunların çözümü için, kamuya referans veya inisiyatif olmadan, devlet aracılığıyla atama İstiyoruz! Bizi görmezden gelmeyin lütfen! Binlerce ailenin bu nedenle yuvası dağıldı, daha fazla yuvalar dağılmasın ve çocukların geleceği kararmasın! İvedi olarak oluşan mağduriyetin giderilmesi ve adaletli atama yapılması önem arz etmektedir.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’DA SORUNUMUZA DUYARLILIK GÖSTERİYOR

Ayrıca, Eski Uzman Çavuşlar olarak elde etmeye çalıştığımız atanma hakkı konusunda CHP lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı çağrıya da dikkatinizi çekmek istiyoruz. Bu çağrı, Türkiye'nin siyasi liderlerinin de sorunumuza duyarlılık gösterdiğini göstermektedir” ifadelerini kullandı.

pro-HXZYvPtw (1)

Haber: Eyüp Kağan Atlı

Editör: Didem Kayabaşı