Elbistan ilçesindeki kaymakam değişikliğinde ise Yunus Ataman'ın yerine Rize Çayeli Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel atandı; Yunus Ataman ise Diyarbakır Yenişehir ilçe kaymakamı olarak görevlendirildi.

MUHAMMET FATİH DEMİREL KİMDİR, NERELİDİR?

Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’nde doğan Muhammet Fatih DEMİREL, ilk ve orta öğrenimimi Hatay’da tamamladı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümünden mezun oldu. 2012 yılında açılan kaymakamlık sınavını kazanarak 2013 yılında, Konya Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine intisap etti. İl stajını Konya'da, teftiş stajını Samsun merkez ve Bafra İlçesi'nde, refiklik stajını ise Konya Beyşehir ve Çanakkale Lâpseki ilçelerinde tamamladı. 2015-16 yılları arasında İçişleri Bakanlığı tarafından eğitim amaçlı gönderildiği, İngiltere Sheffield Üniversitesi’nde dil eğitimi ve İngiltere idari sistemi üzerine çalışmalarda bulunan DEMİREL, İçişleri Bakanlığınca açılan 102. Dönem Kaymakamlık Kursunu “Üstün Başarılı” olarak tamamlamıştır.

Isparta-Keçiborlu Kaymakam Vekilliği, Karabük-Yenice Kaymakamlığı, Ordu-Kabataş Kaymakamlığı ve Muş Vali Yardımcılığı görevlerinde bulanan DEMİREL, Muş Vali Yardımcılığı görevini yürütmekteyken, 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Rize Çayeli Kaymakamlığına atanmıştır. Muhammet Fatih DEMİREL evli ve 1 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

 

Editör: Melisa Türkmen