IMG_5066-1

Kahramanmaraşlıların vazgeçilmez lezzeti ‘Maraş Tarhanası’, Tarım ve Orman Bakanlığı ile paydaş kurumlar tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda Avrupa Birliği’nden coğrafi işaret tescili aldı. Tarhana, Türkiye’nin 16’ncı, Kahramanmaraş’ın ise 2’nci coğrafi işaret tescilli alan ürünü oldu. Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Narlı, Kahramanmaraş'ın milli yiyeceği olarak kabul edilen ve dünya çapında tanınmaya başlayan tarhananın tescillenmesiyle birlikte sektörün gelişeceğini ifade etti.

Kahramanmaraş’ta Ramazan kolileri dudak uçuklatıyor Kahramanmaraş’ta Ramazan kolileri dudak uçuklatıyor

WhatsApp Image 2023-12-04 at 16.57.16 (1)

TÜM KAHRAMANMARAŞ HALKI ARKAMIZDA DURDU

Narlı, sözlerine şöyle devam etti; “Ninelerimizin yaptığı tarhana bizim olmazsa olmazımız. Avrupa Birliği’nde de Coğrafi İşaret Tescili’ne hak kazandı. Milletvekillerimiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Meclis Başkanı, Başkan Yardımcım ve tüm Kahramanmaraş halkı arkamızda durdu. Bunu her birlikte başardık. Tarhana, Kurtuluş Savaşı'nda, askerlerin cebine doldurulurdu. Doyurucu bir besin kaynağıdır. Şimdi Avrupa’da da tüketilecek güzel bir ürün olacak. Tarhananın tescillenmesi, şehrin ve ülkenin ihracatına da çok büyük katkı sağlayacaktır. Bunu zamanla göreceğiz, dünya da bunu görecek.”

WhatsApp Image 2023-12-04 at 16.57.17

HİSARCIKLIOĞLU’NDAN NARLI’YA TEŞEKKÜR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, başarılarından dolayı Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı’yı tebrik etti.

WhatsApp Image 2023-12-04 at 16.57.16

Editör: Çağatay Gedik