31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimler için adaylar çalışmalarını sürdürürken bu kapsamda 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta özellikle Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışı da başladı. Geçtiğimiz haftalarda İYİ Parti saflarına katılarak Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıklayan Mesut Dedeoğlu, gazetecilerle bir araya geldi. İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Tekerek ’in de katıldığı toplantıda, gazeteciler Dedeoğlu’nun belediye başkanlığına aday olmasının ardındaki vizyonu, projelerini ve şehrin geleceği için önceliklerini sorduğunda Dedeoğlu, sürdürülebilirlik, eğitim, altyapı, istihdam gibi önemli konuların yanı sıra yıkılmış kenti tekrar inşa etmek ve Bakanlarla sürekli istişarede bulunarak şehrin ihtiyaçlarına odaklanacağını belirtti.

WhatsApp Image 2023-10-11 at 08.43.25

BELEDİYE ÇALIŞANLARININ KANUNİ HAKLARINI VERECEĞİM

Belediye Başkanı olduğunda ilk işinin belediye çalışanlarının kanuni haklarını vermek olduğunu söyleyen Dedeoğlu, sözlerine şöyle devam etti, “Türkiye'de ilk defa bir belediye başkanı, Kahramanmaraş'ta açıklandı. Sayın Genel Başkanımız böyle tensip buyurdular. Kahramanmaraş'ımıza hayırlara vesile olsun inşallah diyorum. Çok çalışmamız gerekecek. Çok büyük mücadele vereceğiz. Kahramanmaraş için hepimiz el ele vereceğiz ve bu seçimi Allah nasip ettiyse alacağız, Kahramanmaraş'ımıza hizmet edeceğiz. Çok büyük bir felaket yaşadık. Depremin yaralarını da hep beraber saracağız. Yapılacak çok işimiz var çok. Altından kalkarız, üstesinden geliriz inşallah. Allah nasip ederse mazbatayı aldığımızda, makamımıza, oturduğumuzda bu belediyeyi kimlerle ayağa kaldıracağız? Bu memleket için kimlerle çalışacağız? Kimlerle hizmet edeceğiz? Elbette ki belediye çalışanlarımızla, büyükşehir belediye başkanlığında çalışan 5 bin 500 çalışma arkadaşım olacak. İlk yapacağım şey bu zamana kadar alamadıkları kanuni haklarını ve sendikal haklarını maddesel anlamda karşılamak olacak. İkincisi diğer 11 ilçe belediyelerinde çalışan arkadaşlarımızın da Kanuni ve sendikal haklarının alınmasını da takip edeceğim.

MUTLU OLMAYAN BİR PERSONEL İŞ ÜRETEMEZ, PROJE ÜRETEMEZ

İlk iş olarak buradan başlamak lazım. Çünkü mutlu olmayan bir personel, mutlu olmayan bir çalışan, asla iş üretemez, proje üretemez. Ben onlarla beraber çalışacağım, onlar benim çalışma arkadaşlarımdır.”

BU ŞEHRE YENİ BİR EL DOKUNMALI

Andırın'da 3 tane tarla satışa çıkarıldı Andırın'da 3 tane tarla satışa çıkarıldı

Vatandaşların hak ettiği değeri görmesi için Mesut Dedeoğlu’nun seçimde başarılı olması gerektiğini belirten İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Tekerek ise, şu sözleri kaydetti, ”Yaklaşan yerel seçimler münasebetiyle Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını Sayın Genel Başkanımız Meral Hanımın ilan ettiği Mesut Dedeoğlu vekilimizin 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde başarılı olması için Kahramanmaraş İl Teşkilatı ve İlçe Teşkilatları olarak hep birlikte omuz omuza verdik çalışmalara başladık. Amacımız Kahramanmaraş'a yeni bir el dokunması. Uzun yıllardan beri belirli bir zihniyetin yaratmış olduğu Kahramanmaraş'ın gelmiş olduğu durumu hep birlikte yaşıyoruz. Allah'ın izniyle iyi belediyecilik sloganıyla bütün vatandaşlarımızın hak ettikleri hizmeti, değeri görebilmesi için, Mesut Dedeoğlu'nu bu seçimlerden başarıyla çıkartacağız. Tek umudumuz, tek beklentimiz budur.

HERŞEYİMİZİ KAYBEDİYORUZ

Kahramanmaraş bölgesel anlamda da komşu illerden çok geri kalmış durumda. Elindeki herşeyi kaybetmeye başlamış durumda. İçme suyundan tutun, sanayinin, endüstrinin ürünü olan bütün değerlerini kaybetmek üzere. Bu da duyarsızlıktan, umursamazlıktan başımıza geliyor. Bunların hepsini geri kazanmak için yerel seçimlerde Kahramanmaraş İYİ Parti belediyeciliğiyle tanışacak. Çünkü Kahramanmaraş artık hak ettiği değeri görmek zorunda.”

Haber: Eyüp Kağan Atlı