Ekran Görüntüsü 2024 02 26 183124

31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken belediye başkan adayları seçim çalışmaları kapsamında faaliyetlerini sürdürürken bir yandan da seçim ofisleri açılışları gerçekleştiriliyor. Bu Kapsamda Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde Cumhur İttifakı ortak adayı olan Murat Ceyhan’ın Seçim Koordinasyon Merkezinin kapıları düzenlenen coşkulu bir törenle açıldı. Törene, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci, AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel, AK Parti İl Başkanı Cüneyt Doğan, AK Parti Pazarcık İlçe Başkanı Halit Karabudak’ın yanı sıra partililer katıldı.

Ekran Görüntüsü 2024 02 26 183236

GEÇTİĞİMİZ 10-15 GÜN İÇERİSİNDE 46 BİN KONUT DAĞITTIK. ÖNÜMÜZDEKİ AY 30 BİN KONUT DAHA DAĞITACAĞIZ

Bakan Mehmet Özhaseki, “Bir sene kadar önce bin yıllık Anadolu medeniyetimizde karşımıza gelebilecek en büyük felaketle karşılaştık. Öyle bir felaket ki tam bundan 18 ilimiz etkilendi. 14 milyon kardeşimiz bundan hasar gördü, zarar gördü. 680 bin evimiz yıkıldı. 170 bin civarında da iş yeri, tek katlı müştemilat gibi yerlerimiz yıkıldı. Hasar çok fazla. 104 milyar dolar olarak açıklanıyor. Manevi zararı mı soruyorsunuz? Onu ölçecek bir alet daha dünya kurulduğundan beri icat olmadı. Emin olun evleri teslim ediyoruz. Depremin ilk günlerinde bulabildiğimiz yerlerde, sert zeminlerde inşaatlara başladık. Binlerce konut yaptık. Şu geçtiğimiz 10-15 gün içerisinde 46 bin konut dağıttık. Önümüzdeki ay 30 bin konut daha dağıtacağız. Sonrasında da her ay mayıstan başlayarak 10 bin, 15 bin konut dağıtmaya devam edeceğiz. Gelecek sene içerisinde de herkesin hakkını vermiş olacağız.

Ekran Görüntüsü 2024 02 26 183417

HİÇ KİMSENİN ENDİŞESİ OLMASIN SİZLER EVLERİNİZDE HUZURLU OTURUNCAYA KADAR BURDAYIZ

Kura çekiminde ismi çıkmayan kardeşlerim üzülmesinler. Bize çıkmadı demesinler. Sizin hakkınızı ödeyinceye kadar buradayız. Hakkınız helal olsun deyinceye kadar buradayız. Gece gündüz Allah'ın izniyle çalışacağız. Sizlerin hakkını vereceğiz. Burada zaten 5 bin 400 kadar hak sahibi kardeşimiz var. 4 bin 500’e yakın inşaata başladık. O arada 900 kadar eksiğimiz var. Yerinde dönüştürmek isteyenlere fırsat veriyoruz. Yoksa fazladan yapacağız. O fazladan yaptıklarımızı da bu bölgede kiracı kardeşlerimize dağıtacağız. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Bizler bu bölgeye sizler evlerinizde huzurlu oturuncaya kadar gelip gitmeye devam edeceğiz. Ama değerli kardeşlerim siz de biliyorsunuz bu çalışmalar seçimlerle oluyor. Siz yetki verirseniz biz çalışıyoruz. Siz kardeşim devam edin derseniz çalışabiliyoruz. Yoksa mecburen kenara çekilip dua ederiz. Başka yapacağınız bir şey yok. Gece gündüz demeden uğraşacağız. Pazarcık’ımızı ayağa kaldıracağız. Hiç endişeniz olmasın. Kahramanmaraş’ımızı da ayağa kaldıracağız. Çok kısa sürede hepinizin duasını alacağız. Ama burada da dediğim gibi Murat kardeşime destek verin. Biz kol kola girip çalışalım. Biz millete hizmetin peşindeyiz. Bundan endişeniz olmasın. Hep birlikte de inşallah hem Pazarcık’ımızda hem 12 belediyemizde ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde başarılarla çıkıp sonra Sayın Cumhurbaşkanımıza, sizler hep beraber ‘Sayın Cumhurbaşkanım seni destekledik, ekibini destekledik. Sonuna kadar destek verdik. Şimdi de hizmetin kalanını bekliyoruz’ diyeceksiniz” şeklinde konuştu.

 

 

ONİKİŞUBAT RUHUNA YAKIŞIR, 12 BELEDİYEYİ ALMAYA HAZIR MIYIZ?

Cumhur ittifakı olarak seçim ofisi açılışında konuşan AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci, “Sayın Bakanım Kahramanmaraş'ımızda hamdolsun ben yok, biz var. Bu duruşun arkasında Cumhur İttifakı var. Adına Zillet İttifakı dediğimizde aşırı bozulanların Millet İttifakı olmadıklarını hemen 14 ve 28 Mayıs sonrası alenen gösterdiler. Geldiğimiz noktada darmadağın oldular. Ana hamdolsun Cumhur İttifakımız dimdik ayakta. Bugün gerek mevcut Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanımız bakınız şu anda yanımızda. Büyükşehir Belediye Başkanımız bakınız yanınızda İlçe Belediye Başkan Adayımız Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız. İşte ben dememenin, biz demenin ve Pazarcık demenin Kahramanmaraş demenin esası da özü de budur. Ben emekleri için İbrahim Başkan'a gerçekten şükranlarımı sunuyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok büyük hizmetleri oldu Pazarcık için. Bundan dolayı da ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız da şükranlarımı sunuyorum. Değerli kardeşlerim Onikişubat bizim milli gururumuz, milli günümüz. Dolayısıyla Onikişubat ruhuna yakışır, 12 Belediyeyi almaya, Pazarcık hazır mıyız? İnşallah otuz bir Mart'a kadar durmak yok, yola devam diyoruz” şeklinde konuştu.

TÜM BELEDİYELERİMİZİ İNŞALLAH CUMHUR İTTİFAKINA KATACAĞIZ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel, “6 Şubat'ta biz gerçekten bu topraklarda yaşanmış en zor zamanlardan birini yaşadık. Bugüne kadar görülmemiş bir afeti ve o afeti de bu şehrin çocukları gördü. O günden itibaren hem Sayın Cumhurbaşkanımız hem de Sayın Bakanımız bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Hep bizle beraber oldu. Bugün de bizimle beraber, o yüzden katılımlarından dolayı bizleri yalnız bırakmadığından dolayı Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Sayın Bakanım, Pazarcık her zaman böyle çok heyecanlıdır. Her zaman Sayın Cumhurbaşkanımıza hem bizlere sevgisini fazlasıyla göstermiştir. Bir ayı aşkın bir süredir sahalardayız. Adeta Kahramanmaraş'ın her yerini gezdik dolaştık. Sayın Cumhurbaşkanımıza bir söz verdik İnşallah Pazarcık'ta da Kahramanmaraş'ın tüm ilçelerinde de büyükşehrimizde de Kahramanmaraş'ı 12 sıfır yapacağız. Tüm belediyelerimizi Cumhur İttifakımıza katacağız. Buna ilişkin heyecanımızda, aşkımızda, sevgimizde, azmimizde tam. 31 Mart yeni bir rekorla inşallah Kahramanmaraş'ın tüm ilçelerini Sayın Cumhurbaşkanımıza, Cumhur İttifakımıza hediye edeceğiz. Bunun için de 31 Mart'a kadar dur durak bilmeden çalışacağız. Ondan sonra da merak etmeyin. 1 Nisan'dan sonra da Pazarcık'ta Murat Başkanımız, Büyükşehirde bizler adeta ilçelerimize, büyükşehrimize kendimizi adayacağız. 7-24 çalışacağız. Pazarcık'ı da Kahramanmaraş'ı da daha güzel, 6 Şubat'tan daha iyi bir hale getireceğiz. Çünkü Cumhurbaşkanımız yanımızda, bakanlarımız yanımızda, devletimiz yanımızda, milletimiz yanımızda Hepinizden Allah razı olsun” cümlelerini kullandı.

DEVRALACAĞIMIZ SANCAĞI HER ZAMAN İLERİYE TAŞIYACAK HALKIMIZIN HİZMETKÂRI OLACAĞIZ

Pazarcık İlçe Belediye Başkan Adayı Murat Ceyhan, “İlçemiz de bugüne kadar emeği geçen bütün Belediye Başkanlarına Teşekkür ediyorum. Demokrasimizin anahtarı devletin millete açılan ilk kapısı yerel yönetimlerin dolayısıyla Pazarcık Belediyesi'ne talip oluyorum. Sizlere hizmet etmek sorumluluğuyla huzurunuza çıkmış bulunuyorum. Mevla'mın yardımıyla ve sizlerin desteğiyle devralacağımız sancağı her zaman ileriye taşıyacak halkımızın hizmetkârı olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Büyükşehir belediyesinin ve Pazarcık Belediyesi'nin bütün imkânlarını seferber ederek cennet ilçemizi daha da yaşanabilir hale getireceğiz. Bunun için söz veriyorum. Çalmadık kapı. Sıkmadık el, kazanmadık gönül bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

Editör: Çağatay Gedik