14 Mayıs seçimleri için geri sayım devam ederken,  Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş’ta 28. dönem milletvekili adayları için tanıtım toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantı da CHP’nin Kahramanmaraş Milletvekili adayları kamuoyuna duyuruldu. İttifaktaki diğer partiler ile ortak aday çıkartan CHP’nin Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç, İrfan Karatutlu (DEVA Partisi Ortak Adayı), Mehmet Bağlar, Ejder Kaygusuz, Naile İşlek, Tufan Yanar, Aziz Cem Güler ve Çağatay Atasay kendilerini tanıttı. Hünkar Düğün Salonu’nda yapılan toplantıya, CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, Millet İttifakı’ndaki partilerin Kahramanmaraş İl Başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

DUYARLI SEÇMENLERİMİZ VAR

Açılış konuşmasını yapan CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, “Böyle bir çerçeve de asla umutsuzluğa yer yok. Kahramanmaraş’tan her ne kadar 200-250 bin seçmen başka illere gitmiş olsa da 29 bin seçmen ikametgâhını direk aldırmış olsa da düne kadar söylenen, Cumhuriyet Halk Partisi bu tabloda milletvekili çıkaramaz diyorlardı. Ama geldiğimiz şu nokta da şunu gördük ki bizim hemşerilerimiz Türkiye’nin hangi ücra köşesindeyse oradan bir bir arayarak gerek Milletvekilimizi gerek İl Başkanı olarak beni, İlçe Başkanlarımızı arayarak bize lokasyon bildirerek bizim gelmemize yardımcı olur musunuz? Diyorlar. Bununla ilgili de komisyonumuz da görevini yapıyor. Bilhassa da 11 tane değerli ilçe Başkanımız, kuşkusuz ittifakımızın da ilçe Başkanları bu çalışmaları yapıyordur. Burada anlatmak istediğim duyarlı seçmenlerimiz var. Nereye gitmiş olursa olsun, seçim olacak diye hemen geri gelen var” ifadelerini kullandı.

SİYASET YARIŞTIR, REKABETTİR, KAVGA DEĞİLDİR

Yaşanan felaketten dolayı önceki seçimlerdeki gibi saz ve müzik eşliğinde kampanya yapılamayacağını aktaran CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç, “Seçime gidiyoruz. Kahramanmaraş’ta artık normal seçim kampanyası yapılmaz. Öyle müzikler, saz, kampanya, bayraklar ile seçim kampanyası olmaz. Biz yapmayacağız. Cenazelerimiz var. Taziyemiz, binlerce kaybımız var. Bunun zamanı değil. Seçime gitmek zorundayız. Sandığa gitmek, oy vermek zorundayız. Ama öyle şatafatlı, şovlu bir şey yapmayacağız. İttifak olarak biz bunu kabul etmiyoruz, gerçekleştirmeyeceğiz. Biz daha sakin bir kampanya yapacağız. Siyaset yarıştır, rekabettir, kavga değildir. Siyasette düşmanlık yoktur. Karşıdaki benim düşmanım değildir, rakibimdir. Bu anlayışla biz bu kampanyayı yürüteceğiz. Buradan açıklıyorum: Kahramanmaraş’ta aday olan diğer partilerin bütün adaylarına çağrı yapıyorum.  Ben efendi bir kampanya yürüteceğim. Kimseye hakaret etmeyeceğim. Kimseye iftira atmayacağım. Siz de aynısını yapın” diye konuştu.

HABER: Yunus Emre Bayır

Kahramanmaraş’ta elektrik faturaları 1 Haziran’da okunmaya başlıyor Kahramanmaraş’ta elektrik faturaları 1 Haziran’da okunmaya başlıyor