Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş teşkilatları, parti seçim takvimi çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Çağlayancerit, Göksun ve Nurhak ilçe kongrelerini tamamlayan CHP’de son olarak Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi gerçekleşti. Hünkâr Düğün Salonunda gerçekleşen kongrenin Divan Başkanlığını Ejder İşlek yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan ilçe kongresi mali raporun okunması ve ibra edilmesiyle devam etti. Seçime tek aday olarak giren Kemal Keleşer, CHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı oldu.  

ŞAPKAMIZI ÖNÜMÜZE KOYACAĞIZ VE ÖZ ELEŞTİRİMİZİ YAPACAĞIZ

Mevcut CHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Av. Mehmet Çarman, “Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce belki de ülke tarihinin en önemli seçimlerinden birini atlattık. Maalesef seçim sonuçları istediğimiz gibi olmadı. Cumhuriyet Halk Partililer olarak şapkamızı önümüze koyacağız ve öz eleştirimizi yapacağız. Bu süreç içerisinde belki de en çok Cumhuriyet Halk Partililer tarafından ağır eleştirilere maruz kaldık. Bunlar partililerimizin en tabi hakkıdır. Bu ülkenin Cumhuriyetçi, Atatürkçü, Laik, tüm ilerici insanlar tarafından yönetilen bu eleştiriler partimizin hala umut kaynağı olarak görülmesinden kaynaklandığından tüm eleştirilerin başımızın üstünde yeri bulunmaktadır. Tüm eleştirilere göğüs gereceğiz ve mücadelemizi yükselteceğiz. Mevcut sorun yaşadığımız ekonomik çöküşüz, zam ihtilasının, mülteci sorununun her gün artarak devam eden ve her geçen gün daha da zorlaşan bir sosyal krizin, bir ekonomik krizin tek sorumlusu tek müsebbibi 21 yıldır bu ülkeyi yöneten AKP iktidarıdır. AKP iktidarına yöneltemedikleri eleştirileri vurun abalıya misali Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel başkanlığını yöneltmektedirler. Mevcut ekonomik krizin zam ihtilasının, mülteci krizinin ve artan sosyal krizin tek sorumlusu AKP iktidarı ve mevcut Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’dır. Bu parti ne mi yaptı? Boşuna kuruluşun ve kurtuluşun partisi demiyoruz. Bu parti Cumhuriyeti kurdu. Bu partinin Cumhuriyetin ilk 25 yılında kurduğu fabrikaları hala sata sata bitiremediler. Hala yenilerini satma derdindeler. Bu zenginliğin üstünde oturuyorlar.

ALDIĞIM KARAR DOĞRULTUSUNDA YENİDEN ADAY OLMADIM

Cumhuriyet Halk Partisi baraj altında kalmasına rağmen bugün dimdik ayakta 14 milyon partilisiyle karşınızda duruyor. Gelinen süreçte Dulkadiroğlu ilçemize, sadece Kahramanmaraş'ta değil, Cumhur İttifakı'nın ülke genelinde metropol ilçeleri içerisinde belki de en güçlü olduğu yerlerden bir tanesinde oyumuzu yüzde 100 oranında arttırma başarısına ulaştık. Gururla söylemek istiyorum ki ve buradan tüm ilçe yöneticilerime, tüm örgütüme teşekkür ediyorum ki tek bir sandığımızı boş bırakmadık. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Fakat tüm bunlar ilçe genelinde sağladığımız başarı, seçim sonuçlarını değiştirmemize yetmedi. Maalesef başarısız olduk. Ama kimsenin şundan endişesi olmasın mayamız sağlam, yiğit düştüğü yerden kalkar deriz ve mücadelemizde kaldığımız yerden devam edeceğiz. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nde dediği gibi ‘Cebren ve hileyle aziz vatanın bütün kaleleri kuşatılmış, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduluları dağıtılmış olsa bile ve memleket bir fiil işgal altında olmuş olsa bile mücadelemize devam edeceğiz.’ Bugün benim için burada olmak çok zor ve çok anlamlıdır. Parti içinde yenilenmenin bir parçası olabilmek adına ilçe yönetiminden aldığım karar doğrultusunda yeniden aday olmadım. 3 buçuk yıllık ilçe başkanlığım sonunda Cumhuriyet Halk Partisi'nde çok güzel dostluklar, yoldaşlıklar edindim. Bugün görevimiz parti içerisinden, yönetimde birlikte çalışma şerefine nail olduğum çok kıymetli bir abime Kemal Keleşer'e bırakacağım. Kendisine buradan başarılar diliyorum. Bu parti beni 28 yaşında milletvekili adayı yaptı. 29 yaşında ilçe başkanı yaptı. Verilebilecek tüm makamları verdi. Beni onore etti. Cumhuriyet Halk Partisi'ne çok şey borçluyum. Bundan sonrası borcumu ödeme zamanı. Gücüm yettikçe, nefes aldıkça partimin ve partililerimin sizlerin emrinizdeyim” şeklinde konuştu.  

GÜN, DOSTLUK, BARIŞ, SEVGİ VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR

CHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığına seçilen Kemal Keleşer, “Yıllarca siyasete emek vermiş bir babanın oğlu olarak aktif siyasi hayatıma 1998 yılında il gençlik kolları yönetiminde görev alarak başladık. 2015 yılından bu yana Dulkadiroğlu ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulunmaktayım. 2020 yılından itibaren de kurultay delegesiyim. Bugün de siz değerli partililerimizin desteğiyle Dulkadiroğlu ilçe başkanlığına adayım. Tüm partililerimizin desteğini bekliyorum. İlimizde, ilçemizde partimize maddi, manevi emekleri olmuş son nefesine kadar Cumhuriyet Halk Partisi demiş, Hakk'a yürüyen canlarımıza teşekkür ediyor, saygı ve minnetle anıyorum. Ayrıca 6 Şubat depremlerinde canlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza da rahmet diliyorum. Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, 2018 milletvekili seçimlerinde 7 bin 500 olan oyumuzu 2023 seçimlerinde 14 bine, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 12 bin olan oyumuzu 20 bine çıkaran görev yaptıkları dönem süresince son derece özverili, fedakârca çalışan büyük emekleri olan Sayın Başkanımız Mehmet Çarman ve yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yerel seçimlerde hedefimiz bu çıtayı daha da yukarı taşımaktır. Gün, dostluk, barış, sevgi ve dayanışma günüdür. Gün Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidara taşıyacak yolda el ele omuz omuza birlik olma, birliğimizi, dayanışmamızı güçlendirme günüdür. Bu noktada örgütümüzün emrinde ve hizmetinde olacağımı belirteyim. Kongremizin ilçemize, şehrimize, ülkemize ve de partimize hayırlı olmasını temenni ederim” sözlerini kullandı.  

(Kemal Keleşer)

Kemal Keleşer

(Av. Mehmet Çarman)

Av. Mehmet Çarman

Şehrin Yeni Turizm Tesisi: Şairler Tepesi Şehrin Yeni Turizm Tesisi: Şairler Tepesi

Haber: Emrah Özdemir