Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında yapılan Büyük Taarruz’un zaferle tamamlanması sonucu her yıl kutlanan Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü Kahramanmaraş’ta yapılan törenle kutlandı. Trabzon Caddesi’nde düzenlenen törene Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Emin Terzioğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tolga Yağan, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Cihat Sezal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, siyasi partilerin temsilcileri, STK temsilcileri, kurum müdürleri, gaziler ve şehit aileleri katıldı. Törende Vali Ömer Faruk Coşkun, İl Garnizon Komutanı Mehmet Emin Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör halkı selamladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajını okumasıyla devam etti. Ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü halk oyunları ekibinin gösterisiyle devam eden törende, İl Jandarma Komutanlığı Komando Taburu sahne aldı.  İl Jandarma Komutanlığı Komando Taburu’nun yaptığı gösteri, törene katılanlar tarafından alkışlandı. Tören resmi geçitle son buldu.

IMG_4461

“30 AĞUSTOS’TA BİZE VURULMAK İSTENEN PRANGALARI SÖKÜP ATTIK”

Program sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 30 Ağustos’ta Türk Milletine vurulmak istenen prangaların atıldığını belirten Güngör, “Zafer Bayramımızın 100.yılını kutladık. Bu topraklar için canını vermiş şehitlerimizi ve ebediyete uğurladığımız gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olanlara da hayırlı ömürler diliyorum. Bu vatanın kurtarılması kolay olmadı. Anadolu topyekûn bir mücadele verdi. Bugünlere geldik. Her bir şehrimizin, her bir toprağımızın ayrı bir hikâyesi var. 30 Ağustos’un şöyle bir önemi var. Bize vurulmak istenen prangaları söküp attık. Hamd olsun bugünlere geldik. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Ordumuza ve silahlı kuvvetlerimize de Rabbim güç versin” diye konuştu.

DAHA GÜZEL GÜNLERE EMİN ADIMLARLA GİTMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu ise; “30 Ağustos, Türk Halkı’nın küllerinden yeniden doğduğu, özgürlüğünü en ön planda tutarak, her türlü zor şartlara rağmen yenilmez iradesini ortaya koyduğu büyük bir başarı hikayesi. Allah bu devleti, bu milleti her türlü kötülükten korusun. Daha güzel günlere, daha ileriye, modern, güçlü hedefe emin adımlarla gitmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

IMG_4618

MİLLETİMİZİN BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUM

Başkan Güngör, “Tam Bana Göre Festival” Etkinliğine Katıldı Başkan Güngör, “Tam Bana Göre Festival” Etkinliğine Katıldı

AK Parti İl Başkanı Av. Fırat Görgel ise; “Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ımızda da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı. Çok güzel organizasyonlarla bu önemli günü kutlamış olduk. Ben tekrardan milletimizin bayramını tebrik ediyorum. Bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd ediyorum. İnşallah bizlerde hep beraber bu milletin emanetini, bu milletin çocukları olarak devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

IMG_4579

BU ÜLKENİN İNSANLARI 30 AĞUSTOSLARI UNUTMADAN KIYAMETE KADAR YAŞATACAKTIR

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise; “Güzel bir gündeyiz. Bu ülke için, bu ülkenin kuruluşunda emeği geçen, bu ülkenin ülke olmasında gerçekten mücadele vererek bugünkü 30 Ağustos Zafer Bayramımızı bize hediye eden, bir başka hikayeyle Türkiye’yi yeniden kuran, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere emeği geçenlere, şehadete erişenlere hepsine çok teşekkür ediyoruz, şükranla anıyoruz. Bu ülke güzel bir ülke. Bu ülkenin güzel insanları 30 Ağustosları unutmadan inşallah kıyamete kadar yaşatacak ve bu vatanın her zerresine sahip çıkacaktır. Ben tekrardan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyorum. Cenab-ı Hak’tan bütün kardeşlerimize sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyorum” dedi.

IMG_4705