Müzikle ilkokul yıllarında 23 Nisan, 19 Mayıs gibi özel günlerde okulda sahnelere çıkıp şarkı söyleyerek tanışan Ali Ağca, lise yıllarında ise profesyonel anlamda müzik yapmaya başladı. Ağca, uzun süren çalışmaların ardından geçtiğimiz aylarda ilk albümünü çıkardı. Müzikle olan ilişkisini, müziğe olan tutkusunu ve kariyer hedeflerini gazetemize anlatan Ali Ağca, Kahramanmaraş’tan müzik camiasında bir ismin yer alması, şehre çok daha büyük değer katacağını belirtti. Ağca, “Maalesef Kahramanmaraş’ta müziğe çok fazla yatırım yok. Büyük şehirlerde büyük firmalar, sanatçılara destek oluyor. Biz sanatçılar olarak Kahramanmaraş’ta çok fazla destek ve sponsor bulamıyoruz. Nadiren sponsor buluyoruz, en son albümde Çırağan Grup sponsor oldu. Çok yakın arkadaşlarımın maddi manevi destekleri oldu. Kendi yakın çevremizden destek görüyoruz, büyük firmalar bizlere el uzatmak istemiyor. Gönül ister ki bizlere el uzatılsın, bizde Kahramanmaraş’ta müziği en iyi yerlere taşıyalım. Müzik camiasına bu memleketten bir isim çıksın. Bu şehirden de bir isim çıkması, bu şehre çok büyük katma değer katar” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2022-08-29 at 12.27.46 (3)

HER TÜRLÜ DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR

Maddi ve manevi desteğe ihtiyaçları olduğunu belirten Ali Ağca, “Bize destek verilirse, gerçekten çok güzel işler başaracağız. Maddi manevi her türlü desteğe ihtiyacımız var. Bizde müziğe yeni başlayanlara elimizden gelen tüm desteği veriyoruz. Bizde daha fazla destek görmek istiyoruz. Onikişubat Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Bize çok destek verdi. Albümde olsun, reklamda olsun, maddi manevi her türlü desteklerini gördük. Desteklerinin devam etmesini diliyoruz, bizleri desteklemeye devam ederlerse çok güzel işler yapacağız” dedi.

YAŞADIKLARIM İLHAM KAYNAĞIM OLUYOR

Şarkı sözlerini yazarken ilham kaynağının geçmişteki yaşanmışlıklar olduğunu belirten Ağca, “Şarkı sözlerini yazarken yaşadıklarım ilham kaynağı oluyor. Bazen çektiğimiz acıları kaleme döküyorum, bazen keyifli anlarımız oluyor onları kaleme alıyorum ve şarkı yazıyorum. Bu şekilde şarkıları yazıp besteleyerek, insanların duygularına tercüman olmaya çalıyorum” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2022-08-29 at 12.27.46 (2)

DAHA İYİ YERLERE GELMEYİ HEDEFLİYORUM

Müzik camiasında daha iyi yerlere gelmek istediğini belirten sanatçı Ağca, “Bu seviyeden yukarılara çıkmayı amaçlıyorum. Kahramanmaraş’ta müzik camiasında pek fazla çalışan insan yok. Ben hem söz yazarlığımla hem bestekârlığımla ve solistliğimle daha iyi yerlere gelmeyi hedefliyorum. Müzik camiasında gidebildiğim yere kadar gitmek istiyorum. Bunun için de hep çalışıyorum, çalışmaya da devam ediyorum” diye konuştu.

YILDIZ TİLBE’NİN KALEMİ HARİKA!

Solistlik ve şarkı yazarlığı konusunda beğendiği sanatçılardan da bahseden Ağca konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Popüler müzik alanında, hem bestekârlığı, hem solistliğindeki tarzı ile Bilal Sonses’i kendime yakın görüyorum. Bu yüzden de Bilal Sonses benim idolüm. Ayrıca beste yazarlığında Yıldız Tilbe’yi çok beğeniyorum, bestekârlık konusunda da Yıldız Tilbe gibi bir sanatçı olmayı hedefliyorum. Onun yazdığı şarkı sözlerine hayranım, gerçekten kalemi harika bir sanatçı.”

Öğrencilerin Şefkat Eli Can Dostlara Uzandı Öğrencilerin Şefkat Eli Can Dostlara Uzandı

WhatsApp Image 2022-08-29 at 12.27.46 (4)

ALBÜM BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Geçtiğimiz aylarda çıkardığı albümle ilgili konuşan Sanatçı Ali Ağca, “ Albüme tepkiler baya iyi yönde. Müzik platformlarında dinlenmelerimiz tıklanmalarımız gayet güzel, beklediğimiz bir izlenme sayısına ulaştık. Hedeflediğimiz doğrultu da ilerliyoruz. Daha iyisi olabilir miydi? Olabilirdi. Bütçemiz kısıtlı olduğu için reklamda piyarda destek göremedik. Bu yüzden de tam istediğimiz şeyi alamadık, beklentiyi karşılayamadık. Daha da iyiye gideceğiz diye umut ediyorum.”

WhatsApp Image 2022-08-29 at 12.27.46 (1)

Haber: Ömer Harmankaya