Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimini açıklamasının ardından milletvekili aday adaylığı düşünen isimlerde mevcut görevlerinden istifa ederek adaylıklarını açıklıyor. Bu kapsamda aşkla bağlı olduğu şehrine ve memleketine hizmet için görev bekleyen Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Arşiv Dairesi Başkanı Dr. Bekir Tarık Yiğit’te Genel Seçimlerde AK Parti’den Milletvekilliği Aday Adayı olacak. Dr. Bekir Tarık Yiğit 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28. Dönem Milletvekilliği Seçimi için memleketi Kahramanmaraş’tan milletvekili aday adayı olmak için mesai arkadaşlarına veda ederek görevinden istifa etti. 

2-159

Başkan Uyduran: Hayvan borsasının kapalı olmasını rantçılar fırsata çevirdi Başkan Uyduran: Hayvan borsasının kapalı olmasını rantçılar fırsata çevirdi

DR. BEKİR TARIK YİĞİT KİMDİR?

1965 yılında Kahramanmaraş'ta dünyaya gelen Dr. Bekir Tarık Yiğit, ilk, orta ve lise eğitimini bu şehirde yaptı. Yükseköğrenimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Fizik Bölümünde 1989 yılında tamamladı. MEB'de öğretmen olarak başladığı meslek hayatını Harran Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak sürdürdü. Doktora çalışmalarını "Bazı Kimyasal Maddelerin EPR Spektrokopisi ve Simülasyon Tekniğiyle İncelenmesi" başlıklı teziyle Gazi Üniversitesinde tamamladı. Daha sonra bürokrasiye geçen Dr. Yiğit, 2005 yılından itibaren Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünde Eğitim Dairesi Başkanı, Müşavir, Yabancı İşler Dairesi Başkanı gibi görevleri başarıyla deruhte etti. Dr. Yiğit, 2018 yılından bu yana Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Arşiv Dairesi Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Dr. Bekir Tarık Yiğit, hayatın salih amel için bir imtihan yeri olduğu bilinciyle 1975 yılından itibaren MTTB, MGV, (ESAM) Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi, Uluslararası Gençlik Formu (IYFO), Yavuz Selim Vakfı, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği, Badminton Federasyonu, KAMİMDER, Kahramanmaraş ve ilçeleri Kültür Son. Day. Vakfı, Bayındır Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen, gibi pek çok STK, dernek, federasyon ve vakfın merkez ve taşra teşkilatlarında üyelik, yöneticilik ve kuruculuk gibi çeşitli görevler üstlendi. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış çalışmaları bulunan Dr. Bekir Tarık Yiğit, evli ve üç çocuk babasıdır.

Haber: Emrah Özdemir