Ampute Liginde hafta sonu 3. Hafta karşılaşmaları oynandı. Şehrimizi Ampute Liginde temsil eden Ampute Futbol Takımı, Batıpark Futbol sahasında Adana Ampute takımını konuk etti. Temsilcimiz, maç boyunca güz bir oyun ortaya koyarken, maçın son dakikalarında bulduğu gol ile sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrıldı.  Müsabakayı, Vali Ömer Vali Coşkun, ASKF Başkanı Ekrem Karaoğlan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Onikişubat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kadir Gemci, TFF İl Temsilcisi Ali Kazancı izledi.

5-19

BİRÇOK ALANDA ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN, HER ZAMAN YANLARINDAYIZ

Galibiyet sonrası açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Ampute Futbol Takımı Kulüp Başkanı Halit Bekereci, Kahramanmaraş Ampute kulübü olarak sporun farklı branşlarında yer aldıklarını ifade ederek,  Golbol ve Ampute futbol gibi her zaman engellilerin yanında yer aldıklarını vurguladı.  Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü'nün sporcularını tebrik eden Başkan Bekereci; “Bütün oyuncuları yürekten kutluyor, tebrik ediyorum. Engelleri bir tarafa bırakarak, futbol gibi mücadele gücü yüksek olan bir sporda örnek olacak şekilde keyifli müsabaka ortaya koymalarından dolayı bütün futbolcuları tebrik ediyorum. Ampute Kulübü olarak elimizden geldiğince sporun farklı branşlarında destekler veriyoruz. Bireysel spor, futbol ve diğer branşlarda da devam ediyor. Özellikle Ampute futbola destek veriyoruz. Ampute futbol ile bir nebze olsun engelli kardeşlerimizin, hayatlarını renklendirmek ve spora yönlendirebilme noktasında katkılarımız devam ediyor. Sadece bu alanda değil, birçok alanda engelli kardeşlerimizin, her zaman yanlarındayız.”

2-56

VALİSİ COŞKUN, AMPUTE FUTBOL MÜSABAKASINI İZLEDİ

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Ampute Amatör Futbol 2. Ligi Kahramanmaraş Ampute ile Adana Ampute  Spor Kulübü arasında oynanan müsabakayı izledi. Maçın bitiminde sporcularla bir araya gelerek sohbet eden Vali Coşkun, “Bizim için çok değerlisiniz,  imkânlar ölçüsünde sizleri desteklediğimizi ve yanınızda olduğumuzu ifade etmek için geldim. Spor hayatınızda sizlere başarılar diliyorum” dedi.

6-14