Vatandaşlar tarafından en çok tercih edilen yatırım aracı olan altın, özellikle son 1 aydır durgun bir piyasa sergiliyor. Vatandaşlar da zarara girmemek adına döviz piyasalarını takip ederek altın alışverişi yapmak istiyor. Altın fiyatlarının son bir ay boyunca sabit seyretmesi ve bayram öncesi talebin azalması, kuyumcular ve yatırımcılar için sakin bir dönem olarak değerlendiriliyor. Yatırımcıların ve tüketicilerin piyasa gelişmelerini yakından takip ederek bilinçli karar almaları önem taşıyor.

Altın Çeyrek

PİYASA FİYATLARINI DÜZENLİ OLARAK TAKİP ETMEK ÇOK ÖNEMLİ

Kahramanmaraş’ın önde gelen kuyumcularından Hasan Alıcıkuşu, altının son durumu hakkında değerlendirmelerde bulunarak; "Altının 1 aydır süregelen sabit durumu, alım için uygun bir zaman olabilir. Ancak her zaman olduğu gibi, altını güvenilir kaynaklardan almak ve piyasa fiyatlarını düzenli olarak takip etmek çok önemli.

Altınnnn

EN ÇOK ÇEYREK VE YARIM ALTIN TERCİH EDİLİYOR

Çeyrek ve yarım altın, yatırıcımlar tarafından çok tercih ediliyor. Şu günlerde çeyrek altının fiyatı 3 bin 950 TL, yarım altın 7 bin 900 TL’den satışa sunuluyor. Has altına ise yoğun bir talep var diyebilirim. Plaka şeklinde düz işlenmemiş astar şeklinde olan has altınlar da yatırımcılar için yine ön planda yerini korumaya devam ediyor.

BAYRAM ÖNCESİ ALTINA TALEP AZALIYOR

Bayram telaşı nedeniyle insanlar alışverişlerinde önceliği kurbanlık hayvan alımına veriyorlar. Bu nedenle kuyumcularda beklediğimiz hareketlilik yok. Altın alımı şu dönemde ikinci planda kalıyor” dedi.

Muhabir: MELİKE ALGAN