12 Mayıs Pazar günü (yarın) Anneler Günü olması dolayısıyla düzenlenen program, Anneler Günü'nü anma ve depremlerde evlatlarını kaybeden anneleri onurlandırma amacıyla düzenlendi.

Whatsapp Image 2024 05 11 At 14.01.00

AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen programda, 6 Şubat 2023 tarihindeki depremlerde kayıplar yaşayan anneler davetli olarak yer aldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, 65.Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Kahramanmaraş’a gelerek, Anneler Günü Programı'na katıldı ve depremlerde kayıplar yaşamış annelerle bir araya geldi. Program kapsamında, annelerin duygularını dinleyen ve desteklerini sunan Dr. Kaya, onların acılarına ortak oldu.

ANNELER GÜNÜ PROGRAMINA FARKLI İLLERİN AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ DE KATILDI

Ramada Otel'de düzenlenen programa Bakan Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri; Ömer Oruç Bilal Debgici, Dr. Tuba Köksal’ın yanı sıra; AK Parti Aydın Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı Seda Sarıbaş, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Sözcüsü Dr. Ümmü Gülşen Öztürk, AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Dr. Fatma Aksal, AK Parti Mersin Milletvekili Havva Sibel Söylemez katılım sağladı. Bu anlamlı buluşmada evlatlarını depremde kaybetmiş acılı annelere Anneler Günü dolayısıyla destek olundu.

ANKARA’DA MARAŞ’IN SORUNLARI İÇİN MÜCADELE EDİLİYOR

AK Parti teşkilatı olarak Kahramanmaraş’ın her zaman yanında olduklarını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, 65.Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya; “Deprem oldu. Teşkilatımızla birlikte seferber olduk. Maraşlı kardeşlerimizle tek yürek olduk. Sağlam duruşuyla her zaman bizlere örnek olan annelerimizin yaşadığı duygular kolay değil. Türkiye’nin dört bir yanından AK Parti Teşkilatlarımız sizlerin acısını paylaşıyorlar ve biz de o yüzden buradayız. Benim temennim, bir taraftan şehrimizi inşa ederken bir taraftan da annelerimizin, Maraş'taki kadınlarımızın rehabilitasyonu için bir seferberlik halinde çalışmak. Bu çalışmaların faydalı olduğunu düşünüyorum. Tabii yas süreci uzun bir süreç, onun yaşanması gerekiyor. İnşallah seferberlik halinde hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere devletimizin tüm kurum ve kuruluşları çok ciddi bir şekilde bizim derdimize şahit olmak için çalışıyor. Ankara’da her koşulda mutlaka Maraş, Maraş'ın sıkıntıları ortaya koyuyoruz. Ankara'da Maraş'ın sorunlarını çözmek için gecelerini gündüzlerine katarak adeta çalışıyorlar.

ANNELER GÜNÜ’NDE ACILI ANNELERE DESTEK OLMAK ONUR VERİCİ

Kayıplarımız için şehitlerimiz Rabbim sizleri cennetinde kavuştursun diyoruz. Şunu bilin yalnız değilsiniz. Bir de depremde annelerini kaybetmiş evlatlarımız var, o evlatlarımızı da ziyaret edeceğiz. O evlatlarımız asla ve asla yalnız değil, devletimiz, AK Parti her zaman onların yanındalar. Sizlere destek olmak için buradayız. Rabbim inşallah acılarımızı hafifletsin. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. İyi niyet, dua ve dayanışmamız da inşallah daim olsun. İnşallah merhamet ve ferasetle bu zorlukları da aşmayı diliyorum. Ateş güçlü bir söz vardı evet. Ama dertler paylaşıldıkça azalıyor. Bu yüzden sizlerle duygularınızı paylaştığım ve aranızda olduğum için gerçekten çok mutlu hissediyorum. Anneler Günü'nde sizin gibi annelerle, yüreği hala acılı, yaralı annelerle dertlerini paylaşmak bizim için gerçekten çok önemli. Bu zor zamanları hep birlikte, birbirimize destek olarak aşalım inşallah” ifadelerini kullandı.

HİÇBİR ANNE AĞLAMASIN

Anneler Günü için düzenlenen bu programda konuşmanın çok zor olduğunu belirten AK Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz; Burada konuşmak çok zor. Ben de sizler gibi biriyim. Benim de evim, eşim ve çocuklarım her şeyim gitti. Ben bu programın organize edilmesini çok istiyordum, sağ olsun Tuba Vekilim destek oldu. Çok samimi bir ortamdayız ve bizim gerçekten samimi ve sıcak ortamlara ihtiyacımız var. Benim gibi olan buradaki tüm evlatlarını kaybeden annelere sevgilerimi iletiyorum. Allah herkese sabır ve dayanma gücü versin. Anneler gününüz kutlu olsun. En kötü gününüz böyle olsun. Rabbim bir daha şehrimize böyle şeyler yaşatmasın, hiçbir anne ağlamasın” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 11 At 14.01.03

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN