31 Mart yerel seçimleri için partiler seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda AK Parti, Dulkadiroğlu ilçesinde seçim ofisini açtı. Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan program protokol konuşmalarıyla devam etti. Konuşmaların ardından kurdele kesilerek seçim ofisinin açılışı gerçekleştirildi. Açılış programına AK Parti Milletvekilleri; Prof. Dr. Vahit Kirişci, Ömer Oruç Bilal Debgici, Prof. Dr. Mehmet Şahin, Dr. Tuba Köksal, Mevlüt Kurt, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Fırat Görgel, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Necati Okay, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Cüneyt Doğan, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Çakar ve MHP İl Başkanı Hüseyin Vahit Demiröz katıldı.

20240223 144050

22 YILI AŞKIN BİR SÜREDİR TEK BAŞIMIZA İKTİDARDAYIZ

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci, “Dulkadiroğlu ilçemiz herhangi bir ilçemiz değil. İsmiyle müsemma ve AK Parti'mize Cumhur İttifakımıza, Kahramanmaraş'ımızda her daim en büyük desteği veren ilçemizdir. 31 Mart seçimlerinde yeni bir destanın yazıcısı olacak Dulkadiroğlu. Bunun sözünü alalım öncelikle. Bu çalışmalar, bu seçim bürosunda yürütülecek. Bu çalışmalar içinde bu seçim bürosunun hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. 22 yılı aşkın bir süredir tek başımıza iktidardayız. Cumhur İttifakımızla Milliyetçi Hareket Partisi'yle birlikte çok büyük bir artık dünyanın da farkına vardığı güç haline geldik. 2 liderin arasındaki birlik ve beraberliği tahkim etmek biz teşkilat mensupları olarak hepimizin ortak görevi, ortak sorumluluğudur. Biliniz ki bu beraberlik devam ettiği sürece Allah'ın izniyle Türkiye'nin aşamayacağı, yapamayacağı hiçbir şey yok. Biz bir belediye başkanı seçiyoruz. Bu belediye başkanımız? Artık ustalık dönemini sergileyecek. Ben de sıfırdan başlamış bir belediye başkanı heyecanıyla çalışmasını arzu ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Fırat Bey de, bu zamana kadar emeklerini her zaman takdir ettiğimiz Hayrettin kardeşimizden nöbeti devralacak. O da bu aşkla, şevkle çalışacak. Bizim bu ilçemizde 28 belediye meclis üyemiz, 3 tane de kontenjanda toplamda 31 belediye meclis üyemiz var. Tamamını almaya hazır mıyız kararlı mıyız?” şeklinde konuştu.

CUMHUR İTTİFAKIMIZLA BERABER ÇALMADIK KAPI, SIKMADIK EL BIRAKMADIK, BIRAKMAYACAĞIZ 

AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Çakar, “Dulkadiroğlu ilçemiz 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılan genel seçimlerde yüzde 83.43 oy alarak Türkiye'de adını ilklere yazdırmış bir ilçedir.  Türkiye yüzyılının inşa sürecinde eser ve hizmet anlayışını ülkemizde hâkim kılan AK Parti'dir. AK Parti Dulkadiroğlu ilçe teşkilatı olarak yükümüz ağır sorumluluğumuz büyük. Bunları da çok iyi biliyoruz. Tüm teşkilatımızla beraber Cumhur İttifakımızla çalmadık kapı sıkmadık el bırakmadık, bırakmayacağız. Biz sorumluluğumuzu biliyoruz. Biliyoruz ki bu meydan, er meydanıdır. Özü kahve olan gelsin. Bu bir hizmet kervanıdır. Sözü kahve olan gelsin. Hepimizin ortak derdi sevdası, Kahramanmaraş. Kahramanmaraş için hazırız. Milletimiz için kararlıyız. Durmak yok, yola devam. Durmak yok, yola devam” ifadelerini kullandı.

DULKADİROĞLU'MUZ ESKİSİNDEN ÇOK DAHA İYİ OLACAK

Cumhur İttifakı Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Necati Okay, “Zor bir dönemde ağır bir sorumluluk alıyoruz. Ama şundan emin olun. Bunu her yerde konuşuyoruz. Kahramanmaraş'ımız Dulkadiroğlu'muz eskisinden çok daha iyi olacak. Bununla ilgili yapılması gereken ne varsa bunları sizlerin desteği olduğu müddetçe sizin Sayın Cumhurbaşkanımıza bu sevginiz devam ettiği müddetçe Maraş'ımızı eskisinden daha güzel yapmak için gece gündüz çalışacağız. Depremin üzerinden bir yıl geçti. Bir yıllık zaman içerisinde ne yaptık? Bakın artık kalıcı konutlar teslim ediliyor. Bir yıl sonra da Kahramanmaraş'ımızı tanınmayacak hale getireceğiz. Ne eksiğimiz varsa bu kabulümüz Cumhur İttifakımızla beraber birlikte gece gündüz çalışacağız. Daha önceki rakamları daha da yukarı çıkarma adına yoğun çalışma neticesinde karşılık alacağımızı da düşünüyoruz. Yaklaşık 15 gündür sahadayız. Vatandaşlarımızın Cumhur İttifakımıza göstermiş olduğu ve Sayın Cumhurbaşkanımıza göstermiş olduğu ilgi ve alaka çok çok güzel. Bu da bizi ziyadesiyle memnun etmektedir. Dulkadiroğlu olarak bu seçimde de büyük bir rekorla alacağız. Çok daha yüksek bir rakamla bu seçim sürecini de tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

Editör: Çağatay Gedik