Kahramanmaraş'ın zengin mutfak kültürü, lezzet dolu bir yolculuğa çıkmak isteyenleri her zaman cezbediyor. Bu lezzet yolculuğunda önemli bir durak, Afşin ilçesinden çıkan Metin İnal Sofralık Çemenleri. 2005 yılında et ve et mamullerinin satışıyla başlayan serüven, Afşin'in yerel damak tadına uygun sucuk ve çemen talebiyle şekillendi. Bu talebin artmasıyla 2007 yılında kendi imalathanelerini kuran firma, Afşin Çaman markası altında üretim yapmaya başladı.

GÜNLÜK 1 TON ÜRETİM KAPASİTESİNE SAHİP

2010 yılında Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek otomatik dolum makinesini imalathanelerine dahil eden firma, gıda güvenliği ve hijyenine büyük önem veriyor. Günlük 1 ton üretim kapasitesine sahip olan imalathane, kaliteden ödün vermeden üretimine devam ediyor.

KAHRAMANMARAŞ'IN BİBERİNİN EN ÖNEMLİ GİRDİSİ ÇAMAN

Zamanla ürünleri diğer şehirlerde de tanınmaya başlayan firma, Afşin Çaman markasının ünüyle birlikte Metin İnal Sofralık Çemenleri'ni 2017 yılında pazara sundu. Bu ikinci marka, aynı kalite ve içeriğe sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Kahramanmaraş'ın biberinin en önemli girdisi olan çaman, geniş bayi ağı ve alternatif dağıtım kanallarıyla Afşin Çaman ve Metin İnal Sofralık Çemenleri markaları altında Türkiye'nin birçok noktasında tüketicilerle buluşuyor. Yurtdışında yaşayan gurbetçilerin talepleriyle birlikte bu lezzet, Türkiye'nin sınırlarını aşıyor.

Metin İnal Sofralık Çemenleri, şarküteri ve market reyonlarında yer alarak hem yerel hem de ulusal düzeyde lezzet tutkunlarının vazgeçilmez tercihi haline geliyor.

Metin İnal Sofralık Çemenleri, Emirli Mahallesi, Kemal Ertekin Caddesi, 32001 Sokak

Afşin’de faaliyet gösteriyor. 0 344 511 3309

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN