6 Şubat depremleri 11 ilde büyük yıkım ve can kayıplarına sebep olurken, Devlet yetkilileri, kamu kurum ve kuruluşları bu zorlu süreci en kısa sürede atlatmak için seferber oldu. Depremin üzerinden geçen 135 günlük süre zarfında felaketin izlerini kapatmak için devlet ve millet el ele, canla başla mücadele ederken, bu konuya ilişkin Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından, depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta ‘İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ düzenlendi. Toplantıya AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Genel Başkan Danışmanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcıları Mahmut Kaçar, Abdurrahman Öz, Cemil Yaman, Ahmet Zenbilci, Ceyda Bölünmez Çankırı, Ayşe Sula Köseoğlu, Bölge İllerin Büyükşehir, İl ve İlçe Belediye Başkanları ve İl Başkanları katıldı.

135 GÜNDÜR DEVLETİMİZİN BÜYÜK KATKILARIYLA YAPILANMAYA ÇALIŞIYORUZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, “Depremin ilk gününden itibaren AK Parti Teşkilat Başkanlığımız ve Yerel Yönetimler Başkanlığımız, çok ciddi manada deprem sürecinin daha sağlıklı geçirilmesi için her zaman yanımızda oldular. Teşkilat başkanlığımız 40’tan fazla milletvekilimizi buraya gönderdi. Uyumadan, yemeden, içmeden vatandaşımızın yanında yer aldılar, 135 günü daha kolay geçirmemize vesile oldular ve bundan sonraki süreçte de yardımlarına devam edecekler. 135 gündür yapılanmaya, inşa ve ihya sürecini devletimizin büyük katkılarıyla sağlıklı biçimde yürütmeye çalışıyoruz. Devletimizin büyük yardımlarının her zaman devam edeceğini biliyoruz, vatandaşımızın bu anlamda güveni tam. Seçimde sandığa yansıyan sonuç bu güveni kanıtlamış oldu” sözlerini kaydetti.

‘İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN’ ESASIYLA ÇALIŞIYORUZ

Deprem bölgesindeki dertlere ortak olmak amacıyla var güçleriyle çalıştıklarını belirten AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “AK Partili Belediye Başkanları olarak Partimizin insanı merkeze alan hizmet esaslı ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ esasıyla çalışıyoruz. Biz vatandaşımızın sıkıntısını ve derdini yüreğimizde hissetmediğimiz an kendimizi suçlu hisseden bir gelenekten geliyoruz. Deprem bölgesindeki dertlere ortak olmak, sıkıntıları gidermek ve yardımcı olabilmek için bugün buradayız. Muhalefet partilerden en büyük farkımız budur. Onlar, nasıl algı oluştururuz, nasıl gösteriş esaslı propaganda yaparız, nasıl algı organizasyonları içinde oluruz onun peşindeler. Biz ise kulun duası ve Allah’ın rızasına inanır, içimizde büyütür geliştirir ve yürütürüz.

BİZ BURADAYIZ, PEKİ MUHALEFET NE YAPIYOR?

28 Mayıs seçimlerinin üzerinden 23 gün geçti, biz buradayız, peki muhalefet ne yapıyor? Muhalefet birbirinin yüzünü tırmalıyor. Bütün Bakanlarımız görevleriyle ilgili alanlarda ülkesine hizmet için sahadalar, bizde AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak sahadayız, bugün burada da hizmet amaçlı toplandık. Ana muhalefet ve diğer masa mensupları seçim mağlubiyetini birbirlerine çıkarma derdindeler. Hiçbir zaman amaçlamadıkları hizmetleri akıllarına bile getirmiyorlar. 28 Mayıs seçimlerinden önce Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanlığı, konuşma sahnesine Kemal Kılıçdaroğlu’nu çağırırken ‘Sayın Cumhurbaşkanımızı davet ediyoruz’ diye çağırıyorlardı, Gösterme Cumhurbaşkanı Yardımcılarını da, ‘Cumhurbaşkanı Yardımcıları’ olarak çağırıyorlardı. Bugün hiçbirisi kalmadı, hatta o sahneye cumhurbaşkanı olarak davet ettiklerini kişinin, Genel Başkanlığını bile tartışmaya başladılar. Onlar milletin gözünün içine baka baka ideoloji kavgalarıyla meşgul iken, bizler belediyecilik hizmeti, sosyal hizmetleri ve gönül hizmetleriyle birbirimizle yarışıyoruz.

808 AK PARTİLİ BELEDİYEMİZ HİÇ VAKİT KAYBETMEDEN DEPREM BÖLGESİNE KOŞTU

Deprem felaketinin hemen ardından büyük bir seferberlik ilan edildi. Acılarımız yüreklerimizi yakarken devletimiz tüm imkânlarını harekete geçirdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla büyük bir seferberlik sürecinde, 808 Ak Partili Belediyemiz hiç vakit kaybetmeden deprem bölgesine koştu. Lojistik destek olarak 51 bin 66 personeliyle, 15 bin 537 çeşitli iş makinesi, 3 bin 745 jeneratör, 24 bin 984 çadır, 10 bin 707 tır gıda, 6 milyon 552 bin 195 yatak, yastık, battaniye, uyku seti, 16 milyon 342 bin çocuk bezi, hasta bezi, mama, hijyen malzemesi, 16 milyon 113 bin mont, pantolon, ayakkabı, kazak, çorap ve 560 bin 610 ısıtıcı deprem bölgemize ulaştırıldı.

TÜRKİYE’NİN BÜYÜK ŞAHLANIŞ DÖNEMİ BAŞLADI

Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde büyük şahlanış dönemi başlamıştır. Bizler de Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu sahiplenmiş kadrolarımızla el ele tüm sorunlarımızı aşacağız, geleceğe emin adımlarla koşacağız. AK Parti ülkemizin kronik sorunlarının çözümü noktasında bugüne kadar çok büyük adımlar attı. Bu adımlar artarak devam edecek, Türkiye Yüzyılı'nın yükselişini ise hep birlikte sağlayacağız. 81 vilayetimizin her karışına dokunan eserlerimizle, her zaman halkımızın karşısında olacağız. 85 milyonun geleceğine Allah'ın izniyle, halkımızın desteğiyle ışık tutacağız. Milletimize yapmayacağımız hiç bir şeyin sözünü vermedik, söz verdiklerimizi de yapmak için gecemizi gündüzümüze kattık” ifadelerini kullandı.

IMG_7854

IMG_7793

Haber: Eyüp Kağan Atlı