Kahramanmaraş’ta 71 kişi tutuklandı Kahramanmaraş’ta 71 kişi tutuklandı

6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta, Yeni Şehir Projesi kapsamında inşa çalışmaları devam ederken, büyükşehir belediyesi tarafından proje alanı içerisinde faaliyet gösteren esnaf vatandaşlar da, şehrin farklı konumlarına yerleştiriliyor. Bu kapsamda Şazibey Mahallesi’nde bulunan ve yıllardır şehre hizmet veren balık pazarı da, depremler sonrası oluşturulan Yeni Şehir Projesi alanına dahil edildi. Büyükşehir Belediyesi ise balık pazarını Gayberli Mahallesi’ne taşıyarak bölgeye yeni balık pazarı oluşturdu. Her biri 30 metrekareden oluşan 31 işyerinin bulunduğu yeni balık pazarında esnaflar işbaşı yapmaya da başladı.

YILAN BALIĞI TEZGAHLARDA YERİNİ ALDI

Balık sezonunun devam ettiği şu günlerde pazarda alabalık, hamsi, karides, mezgit, mercan gibi her çeşit balık türü bulunurken son günlerde yılan balığı da gelmeye başladı. İsmi ve görünümüyle dikkat çeken yılan balığı, yağlı bir ete sahip olmasıyla birlikte kış aylarında sıkça tercih ediliyor.

Whatsapp Image 2024 01 26 At 09.26.36 (1)

ROMATİZMASI VE KİREÇLENMESİ OLANA YILAN BALIĞINI TAVSİYE EDERİZ

Şazibey Mahallesinde bulunan balık pazarında, yıllardır kente hizmet veren Merdan Balıkçılık’ta yeni yerinde hizmete başladı. İşletme Sahibi ve Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği Başkanı İbrahim Sarı, yeni balık pazarını şehre kazandıran Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek şu sözleri kaydetti; “Gayberli Mahallesi’nde taşındığımız yeni işyerlerimize yerleştik, bazı arkadaşlarımızda yerleşmeye devam ediyor. Merdan Balıkçılık olarak biz hizmet vermeye başladık. Balık sezonu olmasından dolayı balıkçılığın zirve yaptığı dönemdeyiz. Tüm deniz çeşitleri bulunuyor. Adana Ceyhan’dan ve Asi Nehri’nden gelen canlı yılan balıkları da tezgahlarımızda mevcut. Yılan balığı 1 ile 2,5 kilogram arasında oluyor. Romatizması ve kireçlenmesi olana yılan balığını tavsiye ederiz. Kilogram fiyatı 350 TL olan yılan balığı günlük taze olarak tezgahımızda bulunuyor.”

Whatsapp Image 2024 01 26 At 09.26.36 (3)

Whatsapp Image 2024 01 26 At 09.26.36 (2)

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN