Yüreğir ilçesi Köklüce Mahallesi’nde Lamba ailesi, iddiaya göre, gece yeni yıla girdikten sonra elektrikli soba açık halde uyudu. Saat 06.00 sıralarında ailenin evinden dumanlar çıktığını gören komşuları itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri kısa sürede yangını söndürdü.

İçeri giren ekipler, Enis Lamba ile eşi Nazan ve 2 yaşındaki ikiz çocukları Kaan ve Demir Lamba’nın dumandan zehirlenerek yerde hareketsiz yattıklarını gördü. Ekipler, Enis, Nazan ve Kaan’ın hayatını kaybettiğini belirledi.

Bastonla bakkala gidip, dönüşte tartıştığı eşi ve oğlunu öldürdü Bastonla bakkala gidip, dönüşte tartıştığı eşi ve oğlunu öldürdü

Kalbi duran Demir ise itfaiye ekiplerinin kalp masajıyla hayata döndürüldükten sonra ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Demir Lamba'nın hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi. Hayatını kaybeden anne, baba ve çocuğun cansız bedeni otopsi için morga kaldırıldı.

İlk incelemelere göre, elektrikli sobanın devrilmesi sonucu yangının çıktığı belirlendi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

6592816D6346Ca21B4C7547E

İKİ KARDEŞ KURTULMUŞ 

Adana'nın Yüreğir ilçesi Köklüce Mahallesi'nde Lamba ailesinin Bulut (9) ve Irmak (7) isimli iki çocukları daha olduğu, ailenin yılbaşını kutlamak için ailece aynı mahalledeki anneanne Selma Lamba’nın yanına gittikleri ortaya çıktı.

Yeni yıl kutlamaları bittikten sonra saatin ilerlemesi nedeniyle ailenin evine döndüğü, Bulut ve Irmak'ın uyuduğu için anneannelerinde kaldığı belirtildi. Amca Halil Lamba, iki çocuğun uyuduğu için hayatta kaldığını kaydederek, “Çocuklar uyumayıp eve gitseydi belki şimdi onlar da hayatta olmayacaktı” diye konuştu.

6592816E6346Ca21B4C75484

GERİYE HATIRALARI KALDI 

Yangında küle dönen evde, geçen yıl okuma-yazma öğrenen Irmak’ın ilk defa şablona yazdığı ‘anne’ kelimeleri ile Bulut’un kardeşlerine ve annesine yazıp, buzdolabına yapıştırdığı şiirler dikkat çekti. Kaan ile Demir kardeşlerin masanın üstünde yarım kalmış süt biberonları ve buzdolabına yapıştırılmış ultrason fotoğrafları yürek burktu. 

65928Ca26346Ca21B4C75515

İKİZ KARDEŞ DE ÖLDÜ 

Adana'nın Yüreğir ilçesi Köklüce Mahallesi'nde elektrikli sobanın devrilmesi sonucu çıkan yangında dumandan etkilenerek kalbi duran ve ekiplerin kalp masajı sonucu hayata döndürüldükten sonra hastaneye kaldırılan ikiz kardeşlerden Demir Torba, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Torba'nın cansız bedeni otopsi için morga kaldırıldı. Böylece, yangın nedeniyle ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

Kaynak: DHA