Kahramanmaraşlı Milli Pedallar Büyükşehir’in Parkurunda Piste Çıktı Kahramanmaraşlı Milli Pedallar Büyükşehir’in Parkurunda Piste Çıktı

Seçimlere sayılı günler kala Milletvekili adayları saha çalışmalarının yanı sıra ziyaretlerle de kapı kapı gezerek kendilerini tanıtıp partilerine de destek istiyor. Milletvekili aday listelerinin açıklandığı günden itibaren çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayan isimlerden olan MHP’nin 2.sıra Milletvekili adayı Doç. Dr. Turan Şahin, Bakırcılar ve Alüminyum Ürün İmalatçıları Dökümcüler Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanlığına ziyaret gerçekleştirdi. MHP heyeti Oda Başkanı Selamet Atlı ve yönetimi tarafından karşılandı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oda Başkanı Atlı, esnafların sorunlarını aktardı. Şahin’in ziyaretine MHP Dulkadiroğlu ilçe Başkanı Ömer Emrah Satıcı’da eşlik etti. Ziyarette esnafların sorunlarını dinleyen Şahin, ‘’Biz bu süreçte iş yeri hasarlarına ilişkin elimizden ne geliyorsa yapacağız. Ticaret Odası Başkanımız 2 bine yakın iş yeri hasarı olduğunu bu anlamda ifade etti. Onların hızlı bir şekilde yapılıp teslim edilmesi, bir an evvel üretime geçilip istihdamında sürekliliğinin sağlanmasını önemsiyoruz’’ dedi.

photo_5951556046747188988_yphoto_5951556046747188990_yphoto_5951556046747188991_y

ÇEKLERİN ÖDENMESİ NOKTASINDA DA 1 AYLIK DAHA SÜRE KAZANMIŞ OLDUK

Şahin, ‘’Kahramanmaraş özelimize ilişkin bizim diğer illerden ayrıştırdığımız konulardan birisi özellikle Kahramanmaraş’ımızın insanı kendi nefsi adına bir şeyler istemiyor. Kendisine ilişkin özel olarak bir talebi olmuyor. Milletin, kamunun menfaati ne ise ona ilişkin talepleri söz konusu oluyor. Bu noktada Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızı ziyaret ettim. Bizim sanayimize, ticaretimize ilişkin yapabileceğimiz bir şeyler var mı, diye sordum. O sürece ilişkin çeklerin ödenmesi noktasında geçtiğimiz günlerde 1 Mayıs’ta süre doluyordu. Çek ödeme yasağına ilişkin olmak üzere Milliyetçi Hareket Partisi olarak sürecin takipçisi olduk. Değerli Bakanlarımıza da ulaştık. Bu neticede resmi gazetede yayınlandı. 9 Haziran 2023 tarihine kadar bölgeden kesilen çeklerin ödenmesi noktasında da 1 aylık daha süre kazanmış olduk. Bu süreçte değerli Başkanımızla da tanıştık. Bakırcılarımıza ilişkin olmak üzere bu anlamda problemleri, talepleri bize ilettiler. Bizde kendilerinden konuya ilişkin sorunlar ne ise rapor halinde bize iletirseniz, sizlerle birlikte Sanayi Bakanlığı’na gideriz. Problemimiz nedir, taleplerimiz nedir, onları ileri sürme gayreti içerisinde oluruz, diye ifade ettim.

KAHRAMANMARAŞ’IN İSTİHDAMINI, ÜRETİMİNİ, ÖNEMSİYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi kadroları olarak vefalı bir duruş gösterme gayreti içerisinde olacağız. Bu süreçte KGF paketleri ile ilgili kredi kullandırma ile ilgili taleplerde ileri sürülüyor. Bizde elimizden geldiğince onların da takip noktasında çalışacağız. Kahramanmaraş’a ilişkin firma hasarları noktasında epeyce bir araştırma yaptım. Biz bu süreçte iş yeri hasarlarına ilişkin elimizden ne geliyorsa yapacağız. Ticaret Odası Başkanımız 2 bine yakın iş yeri hasarı olduğunu bu anlamda ifade etti. Onların hızlı bir şekilde yapılıp teslim edilmesi, bir an evvel üretime geçilip istihdamında sürekliliğinin sağlanmasını önemsiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak niyetimiz ortaya çıkan problemler ne ise çözme gayreti içerisinde olacağız. Biz özellikle Kahramanmaraş’ımızın üretimini önemsiyoruz. Ülke istihdamının yüzde 1.2’si Kahramanmaraş’tan temin ediliyor. Kahramanmaraş’ın istihdamını, üretimini, önemsiyoruz. Başkanımızın bizlere iletmiş olduğu, işyerlerinin imalat anlamında birlikte aynı yerde olması talebini de biz önemsedik. Bir rapor halinde bize sunarsanız bizde yetkililere, ilgililere, idarecilerimize, bakanlarımıza ulaştırma gayreti içerinde olalım dedik. İnanın idaremiz, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi, hükümetimiz nerede bir sorun varsa onun çözümü gayreti içerisindedir. Bu anlamda herhangi bir şüpheniz olmasın. Başkanımızla beraber birlik olmak suretiyle de sizlerin sorunlarını çözme gayreti içerisinde olacağız’’ ifadelerini kullandı.

Haber: Yunus Emre Bayır