Tiyekli yayımladığı mesajında, yıkılan hastanelere ve sağlık binalarının eksikliğine dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı; “14 Mart Tıp Bayramı, Türk hekimlerinin bayramıdır. Tıbbiyelilerin her şartta vatanı için, doğrular için mücadelesini anma günü. Üzüntülerle dolu bir bayram yaşıyoruz. Kahramanmaraş depremlerinin acısı gözümüzün önünde. Kaybettiğimiz canlarımız, sakat kalan vatandaşlarımız, öksüz yetim kalan yavrularımız. Depremde canlarını veren meslektaşlarımızın yası yüreğimizde. Bu yıl bayramımız buruk. Hekimlerimiz, deprem sürecinde üzerine görevi fazlası ile yerine getirmiştir. Depremin ilk anından itibaren bulabildikleri her binada, her çadırda, her ortamda sağlık hizmeti vermeye başlamıştır. Yıkılan hastanelerimizin, sağlık binalarının eksikliğini kendi özverileri ile kapatmaya çalışmıştır.

VATANDAŞIN SAĞLIĞA ULAŞIM SORUNU GİDERİLMİYOR

Kahramanmaraş’ımızın sağlık sorunları depremlerle beraber çığ gibi artmıştır. Kahramanmaraşlımız tedavi olacak, hekimlerimiz çalışacak bina bulamamaktadır. Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen Kahramanmaraş’ın hastane sorunu çözülmemiştir. Vatandaşın sağlığa ulaşım sorunu giderilmemiştir. Sağlam, hizmete uygun sağlık binaları hizmete alınamamıştır. Tüm bunlara rağmen Türk hekimleri canla başla sağlık hizmeti vermeye çalışmakta, bina eksikliğini gidermeye çalışmaktadır.

HALKIMIZIN SAĞLIK SORUNU BİZİM DE SORUNUMUZDUR

Hekimler sağlığı ilgilendiren her konuyu kendine görev edinmektedir. Halkımızın sağlık sorunu bizim de sorunumuzdur. Depremlerin artçıları sağlık alanında daha şiddetli devam etmektedir. Kahramanmaraşlı temiz hava soluyamamaktadır. Asbest tehlikesini iliklerine kadar hissetmektedir. Yeterli, kaliteli şebeke suyu bulamamaktadır. Barınma sorunu çözülmeye uzaktır. Biz hekimler tüm olumsuz şartlara rağmen sağlık hizmeti vermeye devam ediyoruz. Halkımızın sorumlarını sahipleniyor, çözüm üretmeye çalışıyoruz. Meslek büyüklerimizin bize devrettiği sorumluluk alma bilincini devam ettiriyoruz. Tıbbiye her zaman ülkesine sahip çıkmıştır, çıkmaya devam edecektir. Mesleğinin verdiği sorumluluğunu yüreğinde yaşatan, ömrünü adadığı eğitimini halkı için  kullanan Tıbbiyelililerin Tıp Bayramı kutlu olsun.”

Haber Merkezi

Editör: Çağatay Gedik