Yaz mevsiminin en sıcak günlerine denk gelen bayram tatilinde, şehir merkezinin bunaltıcı sıcağından kaçan vatandaşlar, doğayla iç içe olan bağ evlerine akın etti.

Kahramanmaraş, zengin doğal güzellikleri ve bağ evleriyle ünlü. Özellikle yaz aylarında serinliği ve huzuruyla bilinen bu evler, hem şehrin yerlileri hem de dışarıdan gelen ziyaretçiler için cazip bir kaçış noktası haline geliyor. Bağ evlerinde aileleriyle birlikte vakit geçiren Kahramanmaraşlılar, bayramın keyfini temiz hava ve yeşilliklerin arasında çıkarma fırsatı buldu.

Ekran Goruntusu 2024 03 07 120724 (1)

Şehir merkezine göre daha serin ve sakin olan bu bölgelerde, ziyaretçiler doğayla baş başa kalmanın tadını çıkarırken, geleneksel bayram kutlamalarını da ihmal etmediler. Mangal yapıp, oyunlar oynayarak ve misafir ağırlayarak dolu dolu bir bayram geçiren vatandaşlar, bağ evlerinin sunduğu konfor ve huzurdan oldukça memnun kaldıklarını dile getirdi.

Bağ evlerinde geçirilen bu keyifli günler, Kahramanmaraş'ın doğal güzelliklerinin ve kültürel zenginliklerinin bir kez daha ön plana çıkmasını sağladı. Kurban Bayramı'nda vatandaşlar hem tatilin hem de doğanın tadını çıkararak, unutulmaz anılar biriktirdi.

Editör: Melisa Türkmen