I M G 9869

Kahramanmaraş’ta “Asrın Felaketi” olarak kayıtlara geçen depremlerde birçok insan hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybedenler arasında spor camiasının önemli isimleri de olmuştu. Kahramanmaraşspor Kulübü de anlamlı bir davranışta bulunarak, hem altyapıda hem de A takım seviyesinde hocalık yapan Selim Çetinkaya’nın isminin unutulmaması için Kahramanmaraşspor tesisleri yanında bulunan antrenman sahasına, ismi verildi. Düzenlenen etkinlikte katılımcıların imzaladığı hatıra forması da Selim Çetinkaya’nın ailesine verildi. Bu anlamlı etkinliğe, Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ekrem Karaoğlan, Kahramanmaraş Futbol İl Temsilcisi Ali Kazancı, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Mesut Çanak, Kahramanmaraş İl Hakem Kurulu Başkanı Ali Aytemiz, Selim Çetinkaya'nın ailesi, kulüp yöneticileri, spor adamları ve sporcular katıldı. Yapılan etkinlikte Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ekrem Karaoğlan ve rahmetli Selim Çetinkaya’nın abisi Mehmet Çetinkaya açıklamalarda bulundu.

I M G 6296

HOCAMLA ÇOK GÜZEL ANILARIMIZ OLDU

Selim Hocanın acısını hala yüreğinde hissettiğini söyleyen Kahramanmaraşspor Kulübü Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, “Bugün burada depremde şehit verdiğimiz Selim Hocamın anısına toplandık. Yüreğimiz yanıyor. Hala duygulanıyorum. Bir sene geçti. Binlerce şehidimiz gibi Selim Hocamızda kaybettiğimiz bir değerimizdi. Hocamla çok güzel anılarımız oldu. Gerek altyapıda olsun, A takımda olsun. Rabbim mekânını cennet etsin. Ailesine sabırlar versin. Rabbim böyle sıkıntıları böyle felaketleri bir daha bu millete göstermesin. Bu depremden ders çıkarmamız lazım. İnşallah bu Necip millet bu sıkıntıyı da en kısa zamanda aşacaktır. Şehrimiz olarak da en kısa zamanda toparlanacağız. Bizim maneviyatımız güçlüdür. İnancımız güçlüdür. Değerlerimizin değerini de kaybettikten sonra değil kaybetmeden bilmek daha önemli. Bugün burada biz acizane başta Selim Hocam adına olmak üzere tüm spor şehitler için ve diğer deprem şehitlerimiz için ne yapabiliriz noktasında böyle bir karar aldık. Buradaki altyapı takımının antrenman yaptığı sahaya Selim Hocamızın adını vererek ismini yaşatacağız. O’nun nezdinde tüm şehitlerimizin, ismini yaşatmak istedik. Onun için buradayız. Ben bir kere daha Selim Hocam başta olmak üzere depremde hayatını kaybeden tüm spor şehitlerimize, tüm deprem şehitlerimize rahmet diliyorum. Allah mekânlarını cennet etsin. Ruhları şad olsun. Ailelerine de sabır versin diyorum” şeklinde konuştu.

I M G 6272

KARDEŞİM KENDİNİ SPORA ADAMIŞ BİRİSİYDİ

Bu anlamlı etkinlik sayesinde kardeşinin adının yaşatılacak olmasından memnuniyet duyan Mehmet Çetinkaya, “6 Şubat depreminde kaybettiğimiz tüm sporcularımıza ve başta kardeşim Selim Çetinkaya olmak üzere hepsine Allah'tan rahmet diliyorum. Tabi Selim bizim kardeşimizdi, benim küçüğümdü ama Selim'in rahmetli olduğundan sonra gördüm ki; Selim sadece bizim kardeşimiz değil, Kahramanmaraş'ta spor camiasının büyüklerinin de kardeşi, küçüklerinin de abisi. Kendini spora adamış birisiydi kardeşim. Bizden çok takımıyla, sporcularıyla, öğrencileriyle daha çok bir araya gelirdi. Spor camiasında ve her kesimde de sevilen, sayılan, herkesin sevdiği, saydığı, değer verdiği birisiydi. Selim'e spor camiasında bir tane kötü diyen yok. İsmini yaşatmak için gerek hocalarımız gerek başkanımız gerekse Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz elinden geleni yaptılar. Tabii böyle bir günde böyle bir açılışta burada olmak son derece bizleri duygulandırdı, hüzünlendirdi. Ama bir nebze de olsa isminin böyle bir sahada böyle bir tesiste yaşaması da son derece onore etti. Bu organizasyonda emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

GENÇ SPORCU KARDEŞLERİMİZİN ONU ÖRNEK ALMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon olarak U18 ligine Selim Çetinkaya’nın ismini verdiklerini şimdi de antrenman sahasına veriliyor olmasından onore olduklarını söyleyen Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Ekrem Karaoğlan, “Bir yıl önce yaşadığımız deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm insanlarımızın hepsine tekrardan Allah'tan rahmet diliyorum. Genç, sporcu, örnek bir antrenör olan Selim kardeşimizin ismini U18 ligine  vererek onun isminin yaşatılması, unutulmaması gerektiğini; genç sporcu kardeşlerimizin onu örnek alması gerektiğini düşünüyorum. Bugün de burada Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanımıza, Fatih Bey'e çok teşekkür ediyorum. Kardeşimizin ismini burada sahaya vererek anlamlı bir iş yaptığına inanıyorum. Spor camiasında kaybettiğimiz arkadaşlarımızın isimlerini yaşatmak için elimizden geldiğince isimlerini liglere vererek yaşatacağız. Şehitlerimizi unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

Editör: Çağatay Gedik