Whatsapp Image 2024 02 16 At 15.31.15 (1)

Yaklaşık 20 yıldır güvenlik sistemleri sektöründe bulunan ve 2 yıldır Kahramanmaraş’ta güncel hizmet sürdüren Portal Bilişim Şirketi bünyesinde barındırdığı kaliteli markalarıyla güvenlik sistemi ürünleri ve akıllı ev sistemleri ürünleriyle Kahramanmaraşlı vatandaşlara hizmet veriyor. Kahramanmaraş’ın yanı sıra internet siteleri üzerinden de Türkiye geneli ürün hizmeti veren Portal Bilişim, insanların hayatını kolaylaştırıyor. Portal Bilişim özellikle Kahramanmaraş’ta deprem nedeniyle geçici iş yerlerinde kalan esnafların işine yarayacak güvenlik sistemlerini bünyesinde barındırıyor. Teknoloji çağında son teknoloji ürünlerle hizmet sağlayan Portal Bilişim, herkesin yaşam alanını konforlu hale getirmek, güvende tutmak, zamandan tasarruf etmek adına akıllı ev sistemlerinin hayat kolaylaştırdığını ve güvenlik kameralarının önemini aşılamayı amaçlıyor. Portal Bilişim, kendi güvenlik kamerası markasının yanında 3 farklı markanın sarışını gerçekleştiriyor. Güvenli olmayan yer kalmasın felsefesi ile yola çıkan Portal Bilişim ekibi; büyük, küçük işletmelerin, bina, site, fabrika ve depo gibi alanların güvenliğini sağlamak için ücretsiz keşfe gidiyor ve gerekli olan desteği sağlamaya çalışıyor.

Whatsapp Image 2024 02 16 At 15.31.24 (1)

GÜVENLİK SEKTÖRÜNDEKİ TECRÜBEMİZ 20 YILA KADAR DAYANIYOR

Güvenlik ve akıllı ev sistemleri ürünlerini bünyesinde barındırdıklarını belirten Portal Bilişim Dijital Pazarlama Sorumlusu Zeynep Betül Türkmen, sektörde 20 yıllık bir tecrübelerinin bulunduğunu ifade etti. Türkmen şöyle konuştu: “Şirketimizde güvenlik hizmetleri, güvenlik sistemleri ürünleri satışı gerçekleştiriyoruz. Kahramanmaraş bölgemizde, Akdeniz Bölgesi'nde güvenlik hizmetleri sunuyoruz ve bununla ilgili çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu süreçte hem Portal adında kendi güvenlik kamerası markamız mevcut. Aynı zamanda Fonri ve Dahua 2 farklı güvenlik markasının Kahramanmaraş yetkili satıcısıyız. Biz iki yıldır Kahramanmaraş'ta faaliyet gösteriyoruz. Ama bu güvenlik sektöründeki tecrübemiz 20 yıla kadar dayanıyor. Sadece 2 yıldır güncel olarak varız. Portal şirketimizin Esmir adında bir markası var. İnternet satışımızı tüm Türkiye'ye buradan gerçekleştiriyoruz. Güvenlik kamerası ürünleri, akıllı ev sistemleri ve kamera alarm sistemleri satışı gerçekleştiriyoruz. Toptan ve perakende satışlarımız da mevcut. Bizimle mesai saatleri içerisinde birebir iletişim kuracakları aktif bir iletişim numaramız mevcut. Arkadaşlarımız gün içinde mutlaka iletişim sağlıyorlar. Tüm sorunları çözmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz.

Whatsapp Image 2024 02 16 At 15.30.56

MÜŞTERİLERİMİZDEN HİÇ ŞİKAYET ALMADIK

Kahramanmaraş için konuşmak gerekirse şu an malum her yerde inşaat var ve neredeyse tüm işletmeler konteynerde, geçici yerlerinde bulunuyor. Biz güvenliklerini her türlü sağlayabilmeleri adına Kahramanmaraş'ta güvenlik hizmetleri adında bir sistem oluşturduk. Bizim 20 yıldır bu sektörde olan tecrübeli saha ekibimiz var. Kendileri keşfe gidiyor. Müşterimiz arıyor ve benim böyle böyle bir yerim var gelip bakar mısınız diyor ve saha ekibimiz gidip bakıyor. Ne eksik, müşterinin neye ihtiyacı var ve asıl sorun ne bunları öğreniyoruz ve ona göre bir çözüm üretmeye çalışıyoruz. Biz de müşterilerimize bir teklif sunuyoruz ve sürecimiz başlıyor. Sonrasında 6 ay teknik servis garantisi sağlıyoruz ve herhangi bir sorun olduğunda çözüm odaklı bir şekilde ilgilenmeye çalışıyoruz. Müşterilerimiz ekibimizin ilgi ve alakasından çok memnun kalıyorlar. 2 yıldır Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteriyoruz ve bu süreçte hiç şikayet almadık. Hem satış ekibimiz hem saha ekibimizdeki arkadaşlarımız bizlere sürekli güzel geri dönütler aldıklarını söylüyorlar ve markamız için gurur kaynağı oluyor.

Whatsapp Image 2024 02 16 At 15.30.52

GÜVENLİK SİSTEMLERİ VE AKILLI EV SİSTEMLERİ ÜRÜNLERİMİZ MEVCUT

Ürünlerimizden bahsedecek olursak; hem akıllı evlere yönelik ürünlerimiz mevcut hem de güvenlik sistemi ürünlerimiz var. Güvenlik ürünlerimizi satarken insanların kolay bir şekilde güvenliklerini sağlayabilmelerini amaçlıyoruz. Müşterilerimizin hiçbiri bu marka bizim işimize yaramadı demiyor aksine hayatlarını çok kolaylaştırdıklarını belirtiyorlar. Zaten ürünlerimizin hepsi geniş görüş açısına sahip ve kaliteli ürünler. Aynı zamanda ürünlerimiz olumsuz hava şartlarına dayanıklı özelliklere sahip. Akıllı ev sistemleri ürünlerinin amacı ise insanların yaşamını kolaylaştırmak. Amacımız yoğun tempoda çalışan insanlara biraz da olsa zaman kazandırmak. Bu yüzden de çok basit kullanımı olan kullanışlı ürünlerimiz mevcut. Örnek veriyorum; akıllı priz, akım korumalı priz. Akıllı prizin kurulumu çok basit. Tek bir uygulama üzerinden süreç işliyor. Oradan her şeyi tek tıkla kontrol edebiliyorlar. Uzaktan aç kapa sistemi mevcut. Mesela müşterimiz akıllı prizi çay makinesine taktı diyelim, eğer içerisinde su varsa diyor ki ben yoldayım eve geleceğim, ben gelene kadar bu su kaynasın diye talimat veriyor ve su geldiğinde kaynamış oluyor. Klimalarda da aynı şey mevcut. Tüm akıllı ev sistemlerinde zamanlama özelliği var. Günün belli bir saatinde ayarladıkları zaman onlar evde olmasa da talimat verdikleri şey gerçekleşiyor.

Whatsapp Image 2024 02 16 At 15.30.52 (2)

YÜZDE 30’A KADAR ENERJİ TASARRUFU SAĞLANIYOR

Aynı zamanda bu ürünler enerji tasarrufu sağlıyor. Örneğin; televizyona bağlı bir priz var ve gün içerisinde sürekli takılı halde bulunuyor. Bu priz takılı halde olduğu için zaten enerji harcıyor. Biz kullansak da kapatsak da her türlü enerji harcıyor. Bu enerjiyi harcamasın, ben evde olmadığım zaman elektrik harcamasın diyorsanız, akıllı prizi takıyoruz. Gün içerisinde kapalı halde bulunuyor ve elektrik harcamıyor. Biz eve geldiğimizde ister telefonumuzdan ister akıllı prizin üzerindeki tuştan direkt açıp kapatabiliyoruz. Böylelikle yüzde 30’a kadar da bir enerji tasarrufu sağlanmış oluyor. Elektrik faturalarının da düşüşünü gözlemliyoruz. Bütün bu olanaklardan faydalanmaları adına Kahramanmaraşlı vatandaşlarımızı uzman elden profesyonel hizmetler için Portal Bilişim'e bekliyoruz.”

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN