Hatay Havalimanı’ndan havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM 708 kuyruk numaralı helikopter, Gaziantep’in Nurdağı ilçesi Kartal Köyü mevkiinde kaza kırıma uğradı. En son saat 22.49’da Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezinin temas ettiği helikopterde bulunan 2 pilot şehit olurken, 1 teknisyen ise yaralandı.

Kaza sonra olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye, AFAD, UMKE, polis ve asker sevk edildi. Olay yerine ulaşan ekipler, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Sağlık ekipleri ise kazada yaralanan teknisyeni ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırdı.

Şehit olan polislerin isimleri açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “03.02.2024 tarihinde Havacılık Daire Başkanlığı kadrosunda görevli Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk, bulundukları helikopterin Gaziantep Nurdağı bölgesinde kaza kırıma uğraması sonucu şehit olmuşlardır” ifadeleri kullanıldı.

Gaziantep'te polis helikopteri düştü: 2 pilot şehit oldu

Helikopter kazasında şehit olan pilotların naaşı morga kaldırıldı 

Olay yerine ulaşan ekipler, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Sağlık ekipleri ise kazada yaralanan teknisyeni ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırdı. Olay yerindeki çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Eşi ve kızlarını öldüren saldırgan yakalandı, 'uzaylılar öldürdü' dedi Eşi ve kızlarını öldüren saldırgan yakalandı, 'uzaylılar öldürdü' dedi

Öte yandan kaza kırıma uğrayan polis helikopterinin düştüğü alanda ve enkazdaki çalışmalar sabahın ilk ışıklarında da sürdü.

Kaynak: İHA