Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde yer alan Pınarbaşı Mahallesi’nde, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremin izleri hala silinemedi. Deprem sırasında hasar gören birçok alan onarılmış olsa da, Pınarbaşı Mahallesi'nde yıkılan bir duvarın ardından oluşan göçük, bir buçuk yıl geçmesine rağmen tehlike saçmaya devam ediyor.

D J I 0008

Mahalle sakinlerinin ilgililere defalarca bildirimde bulunmasına rağmen, göçük yol hala onarılmadı. Çöken yol, mahallede yaşayanlar ve özellikle sokakta oynayan çocuklar için büyük bir tehlike oluşturuyor. Uçurum gibi derinleşen göçük, her geçen gün daha da büyüyerek tehlikenin boyutunu artırıyor.

Whatsapp Image 2024 07 03 At 15.24.57

Yolda oluşan göçüğün pek çok kazaya neden olduğunu belirten mahalle sakinleri, geçmiş günlerde bir aracın göçükten devrildiğini ve pek çok çocuğun da yuvarlanıp düştüğünü ifade etti. Uzun zamandır uçurum gibi olan göçük yolun tehlikelere yol açtığı ve bir an önce onarılması gerektiği hususunda yetkililere çağrıda bulunan vatandaşlar, acil bir durum oluştuğunda yaşadığı zorluklardan da bahsetti.

2-615

YETKİLİLERİN DURUMLA İLGİLENMESİ TALEP EDİLİYOR

Mahalle sakinlerinin bazıları çocuklarının göçük alandan düştüğünü belirtirken, bazıları ise araçların rahat geçememesinden şikayet ediyor. Bu kapsamda bir vatandaş geçtiğimiz günlerde mahallede bir yangın durumunun olduğunu, itfaiye aracı ve ekiplerinin bu yoldan geçemediğini de aktardı.

3-461

Uzun süredir bu sorunla yaşayan vatandaşlar, artık yetkili mercilerin durumla ilgilenmesini ve onarım yapılmasını talep ediyor. En çok çocuklarının güvenliği için endişelenen mahalle sakinleri, bu şekilde hiçbir güvenlik önleminin alınmamasını doğru bulmadıklarını ifade etti.

1-692

Editör: Melisa Türkmen