ÖĞRENCİLER PAYLAŞMA VE YARDIMLAŞMA KÜLTÜRÜNÜ YAŞAYARAK ÖĞRENİYORLAR! ÖĞRENCİLER PAYLAŞMA VE YARDIMLAŞMA KÜLTÜRÜNÜ YAŞAYARAK ÖĞRENİYORLAR!

5-1626 Şubat 2018’de yayımlanan Resmi Gazete’de yer alan “Kedi, Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelik” kapsamında evcil hayvanların mikroçip ve pasaport ile kayıt altına alınması, kuduz aşılarının yapılması toplum sağlığı açısından önem arz ediyor. Ev hayvanı sahiplerine büyük sorumluluk düşüyor. Ev hayvanlarının kimliklendirilmesini sağlamak, doğum, ölüm, kayıp, sahip değişikliği ile ilgili bilgileri gerekli mercilere süresi içerisinde bildirmekle sorumlu oluyorlar. Bu bağlamda, Kuduzlu hayvan ile temas kurma riski en fazla olan gruba dâhil evcil hayvanlardan av köpeklerini kuduz riskine karşı korumak ve bu hastalığa karşı toplumsal farkındalık oluşturmak üzere, Afşin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görevli Veteriner Hekimler tarafından tertiplenen program ile Avcılar ve Atıcılar Kulübü Derneği yönetim kuruluna ve kayıtlı avcılara ait muhtelif cinslerden av köpeklerine toplu kuduz aşısı uygulaması gerçekleştirildi. Uygulama kapsamında programa katılan avcılara ait yaklaşık 70 adet av köpeğine kuduz aşısı, pasaport ve mikroçip uygulaması gerçekleştirildi.

3-22

“HALK SAĞLIĞI AÇISINDAN ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR”

Afşin İlçe Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Kayapınar, “Gerçekleştirdiğimiz programda emeği geçen tüm personele ve çağrımıza desteklerini esirgemeyen Avcılar ve Atıcılar Kulübü Derneği yönetimine ve kayıtlı avcılarımıza teşekkür ederim. “Kedi, Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelik" kapsamında patili dostlarımızın 31 Aralık 2022 tarihine kadar mikroçip ve pasaport ile kayıt altına alınmasının halk sağlığı açısından önem arz etmektedir." ifadelerini kullandı.4-13

Haber: Emrah Özdemir