Kahramanmaraş'ta konteyner çarşıların güvenliği bekçilere emanet Kahramanmaraş'ta konteyner çarşıların güvenliği bekçilere emanet

6 Şubatta merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle 11 ilde can kaybı ve yıkımlar yaşandı. Deprem sonrasında birçok faaliyetle birlikte eğitime de ara verilmişti. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 27 Mart’ta sağlam raporu verilen okullarda eğitim-öğretimin başlayacağını açıklamıştı. Açıklamanın ardından sağlam raporu alan kurumlarda eğitime başlandı. Konuyla ilgili konuşan Artı Eğitim Kurumu kurucusu Osman Gök, kurumlarında herhangi bir hasar olmadığını ve eğitim-öğretime başladıklarını dile getirdi.

KURUMUMUZA GÜVEN İÇİNDE GELİP GİDİYORLAR

Konuyla ilgili gazetemize konuşan Artı Eğitim Kurumu Müdürü Osman Gök, ‘’Depremden sonra acı kayıplarımız olmasına rağmen eğitim öğretime başladık. Eğitim kurumumuzda herhangi bir hasar alma durumu yok. Mili Eğitim Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu 27 Mart tarihine kadar bekledik. 27 Mart’ta da eğitim öğretime başladık. Kahramanmaraş’ta bulunan öğrencilerimizin çoğu şehir dışına çıktı. Fakat burada kalan öğrencilerimizin de eğitime ihtiyacı var. Konteynerlerde ve çadırlarda öğrenciler ders çalışamıyorlar. Eğitim kurumumuzun açılması noktasında velilerimizden çok istek geldi. Bizde eğitim öğretimimize başladık. Depremden sonra öğrenciler ilk defa kurumumuza gelirken velileri tedirgindi. Acaba bir şey olur mu, diye düşünüyorlardı. Ama kurumu gezdikten sonra kesinlikle hiçbir tereddütleri kalmadı. Öğrencilerimiz mutlu ve huzurlu. Kurumumuza güven içinde gelip gidiyorlar. Şu an daha önceki eğitim programımızdan daha fazla eğitim veriyoruz. Eksiklerimizi kapatıyoruz. Konuların bir kısmı çıkartıldı. Sınava giren öğrenciler için ilk dönemin konularını tekrar işleyeceğiz. Ara sınıf öğrencileri için de ikinci dönemin konularını kursumuzda işleyeceğiz. Öğretmenlerimiz de bu nokta da çok gayretli bir şekilde çalışıyorlar’’ şeklinde konuştu.

HABER: YUNUS EMRE BAYIR