6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler 11 ilde yıkımlara ve can kayıplarına neden oldu. Depremlerin yaşanması sonrası Bakanlık kararı gereğince deprem bölgelerindeki devam eden inşatların yapımı da geçici olarak durduruldu. Depremin üzerinden 3 aylık bir süre geçerken Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karar doğrultusunda, Onikişubat İlçesinde karkası tamamlanmış inşaat seviyesi yüzde 60 ve üzeri olan binaların yapımına devam edilecek.

Başkan Güngör; “Yavrularımıza Daha Yaşanabilir Bir Şehir Bırakmak İçin Gayret Ediyoruz” Başkan Güngör; “Yavrularımıza Daha Yaşanabilir Bir Şehir Bırakmak İçin Gayret Ediyoruz”

Büyükşehir Belediyesinden İlçe Belediyesine gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi: “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hazırlanan hasar tespit haritası ve mikro bölgeleme çalışmaları dikkate alındığında Onikişubat İlçesi Binevlerin kuzeyinde kalan karkası tamamlanmış ve inşaat seviyesi yüzde 60 ve üzerinde olan “hasarsız ve az hasarlı” yapıların Genel Hayata Etkili Afet Bölgelerindeki Natamam Binalar Hakkındaki Genelge ve imar mevzuatı hükümlerine göre yapı inşaatlarının devam ettirilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır.”

Haber: Emrah Özdemir