Yapılan yerel seçimlerde sandık başına giden Nurhaklı vatandaşlar, Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olan ve aynı zamanda da mevcut belediye başkanı olan İlhami Bozan’ı tercih etti. 2019 seçimlerinde de oy çokluğuyla galip gelen Bozan, 3 bin 565 oy alarak yeni dönemde de Nurhak Belediye Başkanı seçildi. Bozan’ın en yakın rakibi ise bin 636 oyla Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayı İsmet Göksu oldu.

BOZAN KİMDİR?

İlhami Bozan, 1980 yılında Nurhak’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Nurhak’ta tamamladı ve İnönü Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı.
Akademik hayatına Malatya’da başlayıp bitiren İlhami Bozan, İstanbul’a öğretmen olarak atandı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nu ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü de bitiren İlhami Bozan, son olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim, Yönetim ve Denetim alanında yüksek lisans yaptı. İlhami Bozan, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Kahramanmaraş Nurhak Belediye Başkan adayı oldu ve seçimi kazanarak Nurhak Belediye Başkanı olarak göreve başladı.

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN