6 Şubat depremleri sonrası Nevşehir 19 Mayıs İlkokulu ile kardeş okul olan Kahramanmaraş Fatmalı Yeşilkent İlkokulu yalnız bırakılmadı. Yardımlarını ve desteklerini her zaman gösteren 19 Mayıs İlkokulu yönetimi tarafından hayata geçirilen ‘‘İlmek İlmek Gönül Köprüsü’’ projesi kapsamında da Kahramanmaraş’a ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret kapsamında öğretmen, öğrenci ve velilerin kardeş okulları Kahramanmaraş Fatmalı Yeşilkent ilkokulu için hazırladıkları hediyeler sahiplerine ulaştırıldı.

Kahramanmaraş’ta vefat eden Kore gazisi son yolculuğuna uğurlandı Kahramanmaraş’ta vefat eden Kore gazisi son yolculuğuna uğurlandı

Whatsapp Image 2024 01 24 At 23.11.53 (1)

ÖĞRENCİLERİMİZ KARDEŞ OKULLARINA DESTEK OLDULAR

19 Mayıs İlkokulu Müdürü Ahmet Emre Ergin, 6 Şubat’ta ülkemizde meydana gelen asrın felaketi depremleri nedeniyle zarar gören Hatay ve Kahramanmaraş’taki 2 okulu kardeş okul olarak belirlediklerini ve öğrencilerin kendi elleri ile ördükleri bu atkılarla beraber kırtasiye ve oyuncak gibi çeşitli hediyeler ile kardeş okullarına destek olduklarını ifade etti.

Whatsapp Image 2024 01 24 At 23.11.53

ELLERİYLE İLMEK İLMEK DOKUDUKLARI ATKILARI HEDİYE ETTİLER

Yapılan ziyaret ile ilgili açıklama yapan Fatmalı Yeşilkent İlkokulu Müdür Yardımcısı Zekeriya Yağmur ‘‘Kardeş okulumuz Nevşehir Merkez 19 Mayıs İlkokulu ile birlikte yürüttüğümüz ‘‘İlmek İlmek Gönül Köprüsü’’ projesi kapsamında kardeş okulumuz ziyaretimize geldi. Çocuklarımızı ve bizleri çok mutlu ettiler. Elleriyle ilmek ilmek dokudukları atkıları öğrencilerimize hediye ettiler. Yine öğrencilerimize yarıyıl tatilinde okumaları için getirilen kitaplar ve hediyeler ile Kahramanmaraş’tan Nevşehir’e bir gönül köprüsü kurdular. Bu duyarlı faaliyetlerinden ötürü okulumuzun idareci, öğretmenlerine ve projeye vesile olan Nigar Çatak hocamıza çok teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Whatsapp Image 2024 01 24 At 23.11.53 (5)Whatsapp Image 2024 01 24 At 23.11.53 (4)

Editör: Didem Kayabaşı