Eskişehir'de 1974 yılında doğan Hatipoğlu, 1951'de Bulgaristan'dan Eskişehir'e göç eden Hatipoğlu ailesine mensuptur. Eğitim hayatını Eskişehir'de tamamlayarak Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde yükseköğrenimini tamamladı ve 2005 yılında mezun oldu. Aile şirketi olan cam ve plastik yapı elemanları alanında faaliyet gösteren şirkette 1995 yılından itibaren yöneticilik yaptı.

Hatipoğlu'nun yöneticiliğini üstlendiği Europen adlı firma, 2022'de halka arz edilen ilk firma olma özelliğini taşıyarak Eskişehir'de büyük bir ilgi gördü. Ayrıca, 2021'de Eskişehir'de yayımlanan Milli İrade gazetesini satın alarak medya sektörüne adım attı.

Spor alanındaki etkinlikleri de dikkat çekicidir. 2006-2007 sezonunda Eskişehirspor Kulübü'nün başkanlığını üstlenmiş ve bu süreçte Eskişehir milletvekili Kemal Unakıtan'ın desteğiyle takıma kaynak sağlayarak Süper Lig'e yükselmesine önemli katkıda bulunmuştur.

Eniştesini vurup, otomobil ile üzerinden geçen şüpheli adliyede Eniştesini vurup, otomobil ile üzerinden geçen şüpheli adliyede

Siyasi kariyeri

2023 genel seçimlerinde İyi Parti'nin 1. sırada Eskişehir milletvekili adayı oldu. 28. dönem TBMM'ye milletvekili olarak girdi; Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda görev aldı. İYİ Parti'den 2 Kasım 2023 tarihinde istifa etti. 7 Kasım 2023 tarihinde AK Partiye katıldı.

Kaynak: Haber Bülteni