MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanlığı’nda 6'ncı Olağan Genel Kurulu heyecanı yaşandı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da aktif bir şekilde çalışmalarına devam eden MÜSİAD’da, başkanlık görevi el değiştirdi. Şerafettin Özcan, bayrağı Serdar Salih Çiçekçi’den devralarak MÜSİAD’ın yeni başkanı oldu. Dernek binasında düzenlenen 6'ncı Olağan Genel Kurulu, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Halil Zahid Bingöl, Ahmet Gürel, KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu, MÜSİAD eski Şube Başkanı Atıf Şirikçi’nin katılımıyla gerçekleşti. Program sonunda MÜSİAD üyelerine plaket takdim edildi.

ŞEHRİMİZE EKONOMİK ANLAMDA KATKI SAĞLAMAK İÇİN YOĞUN ÇABA SARF ETTİK

Açılış konuşmasını gerçekleştiren MÜSİAD Kahramanmaraş eski dönem Şube Başkanı Serdar Salih Çiçekçi; “Görev sürem içinde, bana gösterilen destek ve teveccühe her zaman layık olmaya çabaladım. Adalet ve hakkaniyet prensiplerine sadık kalarak, tüm üyelerimizin sorunlarına tarafsız bir şekilde çözüm bulmaya çaba harcadım. Bu sorumluluğun bilincinde olarak, verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çabaladım. Üyelerimizin yanında olduğumuzu hissettirmek amacıyla düzenli olarak iş yerlerini ziyaret edip, istişarelerde bulunduk. Ayrım yapmadan, her bir üyemizin ihtiyaçlarına duyarlılıkla yaklaşmaya özen gösterdik. Aynı zamanda, şehrimizi daha iyi tanıtabilmek ve sosyo-kültürel etkinliklerle buluşturmak için çeşitli ziyaretler gerçekleştirdik. Kadim medeniyetimize ve tarihimize olan bağlılığımızı koruyarak, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmak adına şehrimize ekonomik anlamda katkı sağlamak için yoğun çaba sarf ettik. Bu süreçte, Genç MÜSİAD üyelerine de teşekkür etmek isterim; bizi ve yönetimimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. MÜSİAD ailesine minnettarım, birlikte daha nice başarılara imza atmak dileğiyle” dedi.

İŞ DÜNYASINA KATKI SAĞLAMAK ADINA PROJELER VE PROGRAMLAR ÜRETECEĞİZ

MÜSİAD Kahramanmaraş Yeni Şube Başkanı Şerafettin Özcan ise yaptığı konuşmada; “Kahramanmaraş MÜSİAD çatısı altında geçirdiğim yılların ardından, Kahramanmaraş MÜSİAD Şube Başkanlığı görevini üstlenmenin büyük heyecanını yaşıyorum. Bu özel görevi bana layık gören kıymetli yetkililere ve değerli üyelere teşekkür ederken, duydukları güveni karşılıksız bırakmamak adına büyük bir azimle çalışacağımı ifade etmek isterim. Yönetim kurulumuzla birlikte, Türkiye'nin içinde bulunduğu zorlu şartların ve beklentilerin bilincinde olarak, bize tevdi edilen görevi en etkili şekilde yerine getirmek için kararlı bir şekilde hareket edeceğiz. Bölgemizdeki ve dünyadaki ekonomik, siyasi ve doğal zorluklara karşı dayanıklı bir MÜSİAD çatısı oluşturmak için elbirliğiyle çaba sarf edeceğiz. MÜSİAD'ın önemli bir oyuncu olduğunu biliyoruz. İş dünyasına katkı sağlamak adına projeler ve programlar üreteceğiz. Ticaret ahlakını ön planda tutarak, Kahramanmaraş ekonomisini bölgesel bir güç haline getirmek için tüm enerjimizi seferber edeceğiz.

ŞEHRİMİZİN EKONOMİSİ TÜRKİYE'NİN EKONOMİSİNDE ÖNEMLİ BİR ROLE SAHİP

Geçtiğimiz dönemde yaşadığımız deprem felaketi gibi zorlu anlarda dahi Kahramanmaraş ekonomisinin yanında olup sorumluluk almaktan geri durmadık. Bu ağır sorumluluğu üstlenmeye devam ederek, şehrimizin ekonomik yükselişine katkı sağlamak amacıyla çaba göstereceğiz. Çünkü biliyoruz ki, şehrimizin ekonomisi Türkiye'nin genel ekonomisinde önemli bir role sahiptir. MÜSİAD'ın prensipleriyle uyumlu bir şekilde, sağlam ve bağımsız bir ekonomi oluşturmak adına gereken şartları karşılamaya odaklanacağız. Yeni dönemimizin, ülkemize, şehrimize hayır ve bereket getirmesini diliyor, geçmiş dönem başkanlarına ve emeği geçen tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni dönemde de birlikte başarılara imza atmak adına Kahramanmaraş MÜSİAD yönetimi olarak, çalışmalarımıza "Bismillah" diyerek başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Çağatay Gedik