İsrail’in, Gazze’de başlattığı soykırım neticesinde Filistin halkına destek olmak amacıyla, birçok kentte yürüyüş, gösteri ve basın açıklamaları yapılırken, Kahramanmaraş’ta da gerek vatandaşlar gerekse Sivil Toplum Kuruluşları, Filistin halkının yanında olduklarını yaptıkları gösterilerle belirtiyor. Konu kapsamında Memur-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Çetin öncülüğünde Milli İrade Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. Memur-sen üyelerinin ve çok sayıda vatandaşında katıldığı basın açıklamasında, Filistin’e karşı destek sloganları atıldı.

99bac077-4adc-457d-9508-b3a32228d4a1

SOYKIRIMA HAYIR! FİLİSTİNE DESTEK SİYONİZME LANET

Memur-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Çetin yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur diyerek Siyonizm’e karşı onurluca direnen kardeşlerimize omuz vermek, kutlu direnişi selamlamak için buradayız. İki yüzlü suskunluğa karşı insanlık onurunu haykırmak için ve "zulmün ateşi insanlığı kuşatıyor" uyarısında bulunmak için buradayız. Sözün bittiği yerdeyiz. İki yüzlülüklerin zulmü azdırdığı zamandayız. Soykırımcı Siyonistler Filistin'de katliam yaparken, susanların kıyameti zorladığı zamandayız.

İSRAİL BİR DEVLET DEĞİLDİR

AK Parti Aday Tespit Komisyonu yarın toplanıyor AK Parti Aday Tespit Komisyonu yarın toplanıyor

Evet, bugün Filistin'de mazlumların kanı üzerine kurulmuş bir rejim var. O şebekeye kimileri devlet diyor. Hayır, İsrail bir devlet değildir. İsrail, emperyalizm tarafından kurulmuş ve desteklenen bir terör örgütüdür. İsrail, bütün dünyaya kötülük yayan, soykırımcı bir organizasyondur. Bu rejime karşı direnen bir avuç insan, bugün, bütün dünyanın onurunu tutmaya çalışan o halk katlediliyor. İnsanlık nerede? Onur nerede? Gazze'de çocuklar ölüyor! Gazze'de kadınlar ölüyor! Bugün Filistin'de can pazarı kurulmuş. Kan üzerine yükselmiş batı medeniyeti katille aynı safta. Gazze'de ihtiyarlar ölüyor! Gazze'de insanlık ölüyor! Biz biliyoruz, Filistin'de kardeşlerimiz onurlarıyla şehit oluyor. Dünyanın kötülüğü ise geride kalanların yakasına yapışıyor.

'GAZZE'Yİ DÜMDÜZ EDECEĞİZ' DİYORLAR

Vahşetin ortasında kan ve irinden beslenen siyonistlerin söylediklerine bakın. İsrail savunma bakanı çıkıyor, Filistinliler hakkında; 'Onlar insan değil, hayvanlarla savaşıyoruz' diyor. Kötülüğün görüntüsü İsrail Başbakanı Netanyahu 'Gazze'yi dümdüz edeceğiz' diyor. Sözde sağlık bakanı, hastanelere başvuran Filistinlileri tedavi etmeyeceğiz' diyor. Hatta "hastanede yatan Filistinliler infaz edilebilir' diyerek kutsal bir mesleği terör aracına dönüştürüyor. Sözde Cumhurbaşkanları, ‘Elektrik, su, yiyecek verilmeyecek. Ulaştırmaya çalışan araçlar vurulacak' derken, sözde bir milletvekili, 'Nükleer silah kullanmalıyız' diyebiliyor. Kendisi de bir katliam üzerine kurulmuş ABD ve İngiltere bu kanlı rejime destek olması için uçak gemileri gönderiyor.

AB BAŞKENTLERİNDEN SOYKIRIMA DESTEK AÇIKLAMALARI GELİYOR

Fransa, Almanya başta olmak üzere AB başkentlerinden de peş peşe soykırıma destek açıklamaları geliyor. Kendisi de soykırımlar üzerine kurulmuş Fransa gibi bazı ülkeler Filistin'i destekleyen eylemleri bile yasakladılar. Onun için dünyanın iyi insanlarına çağrıda bulunuyoruz. "Bu zulüm bütün dünyayı saracak!" O uçak gemilerinin bölgeye sadece İsrail'e destek için gelmediğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bütün hesaplar İsrail'in bölgesel planları ve güvenliği için. Güvenlik güçlerimizin Suriye'deki haklı operasyonlarından rahatsız olmaları da bundan. Emperyalistlere güçlü bir sesle altını çizerek ifade etmek isteriz ki; "Daha çok rahatsız olacaksınız! Kirli bir propaganda çarkı altında yaşıyoruz. Kitlesel ölümleri gerçekleştirenler suçsuz, kendini savunanlar suçlu.

KATİL BELLİ İKEN KİMSE GÜCE YASLANIP MAKTULÜ TAŞLAMASIN

Kimse başını kuma gömmesin. Bir ekran görüntüsüne kapılıp, kendini kurtaracağını da zannetmesin. Sırtını emperyalistlere dayamış bir terör örgütü Filistin topraklarında aralıksız 75-80 yıldır katliam yapıyor. Katil belli iken kimse güce yaslanıp maktulü taşlamasın. Bu köhne dünya yıkılır! Ancak adaletle yoğrulmuş insanlık ayakta kalır. Biz postallarıyla adaleti ezenlerin değil, Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Biz, Filistin'in haklı davasının yanındayız. Çünkü biz, insanız. İnsanlık, adaleti tutup kaldıracak. Zalimden hesap soracak. Onun için zulümden korkmayacağız. İsrail soykırımcı bir terör örgütüdür. İsrail, kan ve irinden beslenen bir terör şebekesidir. Elbette yerle yeksan olacak. Kahrolsun İsrail. Kahrolsun İsrail'i destekleyen emperyalizm. Yaşasın adalet. Yaşasın insanlık. Yaşasın özgür Filistin.”

Haber: Eyüp Kağan Atlı