Türkiye’de yaklaşık 200 adet bulunan Sigorta Brokerliği Firması sistemini ilk ve tek olarak Kahramanmaraş’ta kuran Bekir Kılıç, Kahramanmaraşlı vatandaşlara kaliteli ve kolay hizmet vermek için çalışmalarına başladı. 2023 yılının Ekim ayında kurulan ve 2024 yılı Nisan ayında Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) onayı alarak faaliyete geçen Magarsus Sigorta Brokerliği Şirketi, Kahramanmaraş’ta Sigorta Brokerliği Firması anlayışının öncülüğünü yapıyor. Onikişubat ilçesi Üngüt Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı, Adalet Park No:133 Kat:3 No:29 adresinde hizmet veren Magarsus Sigorta Brokerliği Şirketi, Kahramanmaraşlı vatandaşların sigorta işlerine yardımcı olmak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 12.58.16

KAHRAMANMARAŞ’TA BİR İLK; SİGORTA BROKERLİĞİ ŞİRKETİ

Sigorta Brokerliği; çok fazla branş ve detayı içinde bulunduran sigortacılık alanında bulunan karmaşıklığı aza indirgemek ve vatandaşların daha kolay hizmet alabilmelerini sağlamak amacını güdüyor. Sigorta Brokerleri, Türkiye’de de tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi belirli bir tecrübeye, gelişmiş teknik alt yapı ve yetkin niteliklere dayanıyor. Alanında uzman kadroya ve kanun ve yönetmelikle belirlenen yeterli bir finansman gücüyle birlikte faaliyet gösteren Sigorta Brokerliği vatandaşların işlerini kolaylaştırırken, birçok konuda da ön ayak olarak en doğru kararın verilmesi hususunda destek oluyor. Kahramanmaraş’ta da Magarsus Sigorta Brokerliği Şirketini kurarak Kahramanmaraşlı vatandaşlara en iyi hizmeti sağlamak isteyen Bekir Kılıç, kentte sigorta alanında bir ilki yaşatıyor.

SİGORTA BROKERİ, SİGORTALININ PROFESYONEL TEMSİLCİSİ KONUMUNDA YER ALIR

Konu kapsamında bilgilendirmelerde bulunan Magarsus Sigorta Brokerliği A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kılıç; Sigorta brokerleri, profesyonel sigorta uzmanlarıdır. Sigorta Brokerleri sigortalı kişi, kurum ya da kuruluşlar adına çalıştıkları için sigorta şirketlerinden tarafsız ve bağımsız hizmet sunarlar. Brokerler ülkemizdeki kanunlar gereğince bütün sigorta şirketleri ile de çalışabilirler. Sigorta brokerleri, kanunlar çerçevesinde devlet denetimi altında faaliyet göstererek, sigorta şirketleri tarafından sunulan hazır sigorta ürünlerinin uygunluğunu sigortalının ihtiyacına göre araştırır, risk danışmanlığı yapar ve en doğru poliçeyi satın almasını sağlar. Bununla birlikte ihtiyaç doğrultusunda sigorta şirketinin müşteriye özel yeni ürün oluşturmasına da aracılık eder. Ayrıca poliçe süresi içerisinde ortaya çıkacak problemlerde ve riskin gerçekleşmesi durumunda ise sigorta şirketine karşı sigortalının profesyonel temsilcisi konumunda yer alır.

REASÜRANS TARAFI NEDİR?

Şu anda ülkemizde 4 adet bulunan ve bununla birlikte genellikle yurt dışı menşeili Reasürör dediğimiz, sigorta şirketlerinin çeşitli sözleşmeler ile düzenlemiş oldukları poliçe risklerini devrettikleri çok güçlü sermaye yapısına sahip reasürans şirketleri, sigortacılık sektörü açısından çok önemli bir yere sahiptir. Bu sayede risklerin yayılmasıyla birlikte sigorta şirketlerinin de mali yapısının güçlü kalmasında büyük rol oynamaktadır” dedi.

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN