banner287

Turizmde marka olacak dev projenin inşaatı başladı!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Ali Kayası’nı Kahramanmaraş’ın turizmine kazandırmak amacıyla yapımına başlanan cam teras ve kafeteryanın inşaatı başladı.

Turizmde marka olacak dev projenin inşaatı başladı!

148 metrelik sarp kayalık ve muhteşem baraj manzarasıyla Kahramanmaraş turizminin önemli parçalarından birisi olan Ali Kayası, turizmden daha fazla pay alması için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından dev projeyle bölgeye cam teras ve kafeterya yapılması amaçlanmıştı. ‘Ali Kayası turizmde marka olacak’ sloganıyla çıkılan yolda dev projenin ihalesinin yapılmasının ardından ilk adımları atıldı. İş makinelerinin bölgede çalışmalar yaptıkları gözlenirken, projenin hızla bitirilmesi için yoğun bir şekilde çalışılacağı aktarıldı.

BÖLGEYE ULAŞIM KOLAYLAŞTIRILACAK

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bölgeyi turizmde marka haline getirecek projelerin yanı sıra bölgeye ulaşımı kolaylaştıracak yeni projeleri hayata geçirecek. Farklı güzergâhlardaki yolları Ali Kayası’na ulaşım için iyileştirme ve genişletme çalışmaları yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, bölgeye toplu taşıma seferi planlamayı da düşünüyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2022, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER