S2150025

31 Mart Yerel Seçimlerine kısa bir zaman kala belediye başkan adayları dur durak bilmeden ziyaretlerini sürdürürken, Milletvekilleri de saha çalışmalarına başladı. Bu doğrultuda AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci de AK Parti’nin büyükşehir ve ilçe adaylarını tanıtmak ve halkın sorunlarını öğrenmek amacıyla Kapalı Çarşı esnaflarını ziyaret etti. Esnaflarla hasbihal eden Kirişçi, esnaflardan gelen sorun ve sıkıntıları da dinledi. AK Parti’nin zaferiyle Kahramanmaraş’ı yeniden inşa ve ihya edeceklerini belirten Kirişçi, adaylara güvendiklerini söyledi. Sahada olup vatandaşlarla temasın önemli olduğunu dile getiren Kirişçi, bir Milletvekili olarak her hafta bu şekilde ziyaretler sürdürdüklerini ifade etti.

Whatsapp Image 2024 03 04 At 15.20.19 (1)

ŞEHRİN HER BAKIMDAN İHYASI VE İNŞASI ÇOK ÖNEMLİ

Vatandaşların isteklerinin Kahramanmaraş hakkında yürütülen plan ve projelere bir ışık niteliği taşıdığını vurgulayan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci; “Her hafta mutlaka buralarda ziyaretlerimiz oluyor. Netice itibariyle vatandaşlarımızın bu istekleri bizim önümüzdeki çalışmalar için de yol gösterici bir ışık oluyor. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Fırat Görgel bir sunum gerçekleştirdi. Bu doğrultuda şehrin her bakımdan ihyası ve inşası çok önemli. Yani gençler, kadınlarımız, engellilerimiz, yaşlılarımız için, spora, bilime, teknolojiye ilgi duyanlarımız için o kendi projelerini paylaştı. Artı sanayimiz, iş insanlarımız, esnafımız için çalışmaları da aynı şekil paylaştı. Biz de bu şekilde esnaf ziyaretleri yapıyoruz. Biz her daim sahadayız ve her daim vatandaşla birlikteyiz. Elbette seçim dolayısıyla da onların da birtakım istekleri olabilir. Bu istekleri de alıp, bizim çözebildiklerimizi çözeceğiz, çözemediklerimizi de Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edip onun üreteceği çözümle devam edeceğiz.

S2150041

31 MART SONRASI ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE KAHRAMANMARAŞ’I İNŞA EDECEĞİZ

Kahramanmaraş’ın restorasyon konusu çok fazla dile geldi ve şunu ifade etmekte yarar var; özellikle tarihi mekanlar böyle kendi isteğimize göre restore edilemiyor maalesef ki edilmemesi de gerekiyor. Çünkü ecdadımızın bize bıraktığı bir miras söz konusu ve bizim bu mirası geleceğe de sağlam, sağlıklı bir şekilde teslim etmemiz gerekiyor. Ondan dolayı bu biraz zaman alıyor. Mesela Ulu Cami'mizin restorasyon çalışması gerçekten bizim için çok önemli. Ulu Camii kıymetli bir eser. Deprem öncesinde olduğu gibi eski haline getirilmesi ister istemez bir zaman alıyor ve bir süreç gerektiriyor. Vatandaşlarımızın da bu konuda biraz daha anlayışlı olmalarını arzu ediyoruz. İnşallah milletimizle birlikte 31 Mart sonrası çok daha güçlü, çok daha dirayetli bir şekilde yeni Kahramanmaraş'ı hep birlikte ihya ve inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 03 04 At 15.20.16 (4)

KAPALI ÇARŞI'MIZIN RESTORASYON ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör; “Kapalı çarşımızı geziyoruz. Buradaki esnafımızın ve hemşehrilerimizin taleplerini alıyoruz. Bildiğiniz gibi deprem öncesinde de restorasyon ihtiyacı olan Kapalı Çarşımız deprem sonrasında daha fazla ihtiyaca hasıl oldu. Kültür Bakanlığı’mızla görüştük ve Bakanlığı’mızın da desteğiyle büyükşehir belediyemiz Kapalı Çarşı'mızın restorasyon çalışmalarını hızla yürütüyor. Burada projede son aşamaya geldik, şu an ihale aşamasındayız. Yakında ihalesini yaparak en kısa zamanda restorasyonunu da tamamlayıp tarihi dokumuza uygun bir hale getirip esnafımızı rahatlatacağız. Esnaflarımız yerlerinde faaliyete devam etmiş olacaklar. Hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

S2150014

Kaynak: MELİSA TÜRKMEN