Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs tarihinde yapılacak. Seçim çalışmalarına hız veren siyasi partilerde milletvekilliği aday adaylığı için başvuru sürecini sürdürüyor. Aday adaylığına başvuracak isimler de gerek genel merkeze gerekse il başkanlıklarına başvuruda bulunmaya devam ediyor. Kahramanmaraş’ta ticaretle uğraşan ve halkın içinden olan Muzaffer Taşçı’da AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu. Müracaatını genel merkeze yapan Muzaffer Taşçı, “Bu memleket için seferber olmamız gerekiyor” dedi.

BÜYÜK ACILARIMIZ, KAYIPLARIMIZ OLDU

Taşcı, “Memleketimiz bir afet yaşadı. Rabbim bir daha göstermesin. Yaşanan bu afeti bizim kuşağımızın görmediği gibi son 1000 yılın en büyük felaketi. Büyük acılarımız, kayıplarımız oldu. Memleketimiz yıkıldı, çok yaralılarımız var. Deprem şehitlerimiz var. Yakınlarımızı kaybettik. Hepsinden rabbimden rahmet diliyorum. Bu yaraları tekrardan sarmaya çalışacağız. Bu ülke bizim bu memleket bizim. Sadece Kahramanmaraş’ta olmadı 11 vilayette 14 Milyon insanımız etkilendi. Ama bu memleketi terk etmedik, terk etmeyeceğiz. Yeniden inşa edeceğiz. Bu kötü günleri en kısa sürede atlatacağız.

IMG_3971

Hırdavatçı, hayata dükkanının önüne kurduğu çadırda devam ediyor Hırdavatçı, hayata dükkanının önüne kurduğu çadırda devam ediyor

BU MEMLEKET İÇİN SEÇİLELİM VEYA SEÇİLMEYELİM BİR NEFER GİBİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Deprem gününe kadar aday olmayı düşünmüyordum. Ama memleketimizde çok büyük yıkım oldu. Biz bir yola çıktık. Bu memleketin çocuğuyuz. Bu memlekette doğduk, büyüdük. Bu memlekete nasıl sahip çıkarız. El ele vermek kaydıyla biz bu yola çıktık. Elimizden geleni yapacağız. Bu memleket için seçilelim veya seçilmeyelim bir nefer gibi çalışmaya devam edeceğiz. Bu halkımıza, kadirşinas vatandaşlarımıza nasıl hizmet ederiz, onun hesabını kitabını yapacağız, ona göre hareket edeceğiz. Bir dakika bile zamanımız yok. Bu memleket için elimizden ne geliyorsa yapmamız lazım. Seferber olmamız lazım.

DOĞMA BÜYÜME BU MEMLEKETİN ÇOCUĞUYUZ, MEMLEKETİN SORUNLARINI BİLİYORUZ

Çadırda çok kardeşlerimiz var. Enkazlarımız daha kalkmadı. Devletimiz tüm imkanlarıyla yardım ediyor. Ama yıkım çok büyük olduğu için elbette bazı aksamalar var. Biz bu sıkıntıları atlatmamız için tüm gücümüzle çalışmalıyız. Daha önce 2 defa belediye başkanlığı aday adaylığım vardı. Nasip olmadı. Depreme kadar böyle bir düşüncem yoktu. Yardım konvoylarında elimizden geldiği kadar çalışıyorduk. Vatandaşlarımıza çadır temin etmeye çalışıyorduk. Dertlerini dinlemeye çalışıyorduk. Ama bu deprem bizi bir adım daha ileriye atarak beni bu adaylığa sürükledi. Rabbim nasip ettiyse ben varım. Doğma büyüme bu memleketin çocuğuyuz, memleketin sorunlarını biliyoruz. Hep beraber el ele verip bu sıkıntıların altından kalkacağız.

DÜNYA’NIN EN BÜYÜK FELAKETLERİNDEN BİRİNİ YAŞADIK

Bu seçimler inşallah ülkemiz içinde devletimiz için de hayırlara vesile olur. Devletimiz ilk günde memleketimize ulaşmaya çalıştı. Ben canlı şahidiyim. Gerek hava şartları gerek yolların bozuk olmasından gecikme olmuş olabilir. Bunun için yapılacak bir şey yok. Dünya’nın en büyük felaketlerinden birini yaşadık. Ama son hızla devletimiz ulaştı. Biz bu yaraların altından kalkıp, bu memleketi yeniden inşa edeceğiz. Bizde var gücümüzle çalışacağız. Kahramanmaraş yiğit bir memleket, inşallah bu zor günlerin de üstesinden geleceğiz” ifadelerini kullandı.

 Haber: Yunus Emre Bayır