Şarkıcı Kalben Sağdıç geçtiğimiz günlerde yapılan uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınmıştı. Şarkıcının evinde yapılan aramada 15 gram skunk uyuşturucu madde, 2 bin Euro, 730 Amerikan doları ve 1500 TL ele geçirildi. Savcı karşısına çıkan ünlü sanatçı Kalben yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Yapılan soruşturmada yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Soruşturmanın, Kalben’in yurt dışında arkadaşı tarafından gizlice çekilmiş videosunun İstanbul Emniyeti’ne gönderilerek ihbar edilmesiyle başladığı ortaya çıktı.

İhbarcının emniyete gönderdiği dilekçede, “Şarkıcı Kalben Sağdıç uyuşturucu kullanıyor ve çevresine para karşılığı dağıtım yapıyor” şeklinde devam eden ihbarda uyuşturucu maddenin asıl kimlerin getirdiğinin isimleri ve ünlü sanatçılara uyuşturucu madde temini yaptığını belirtti.

Ünlü şarkıcı Kalben verdiği ifadede; Harbiye konserinde en yakın arkadaşının ziynet eşyalarını çaldığını ve bu duruma üzüldüğünü bu yüzden dolayı içtiğini anlatarak gizlice videosunun çekildiğini ve video karşılığında para istendiğini söyledi. Para vermeyince şantajın boyutunun arttığını ifade eden Kalben, içici olduğunu belirtti. İstanbul Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma devam ediyor.

Editör: Didem Kayabaşı